Ćwiczenia, dzięki którym zwalczysz haluksy

Uroda Data publikacji: 13 września 2016

Haluksy to nic innego jak deformacja stopy, która powoduje nienaturalne wygięcie dużego palca w kierunku wewnętrznej części stopy. Często problem z tym mają kobiety przez noszenie zbyt ciasnego i niewygodnego obuwia. Możesz zmniejszyć swój problem wykonując odpowiednie ćwiczenia.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Ćwiczenie pierwsze

Nie musisz nawet wstawać z fotela aby wykonać to ćwiczenie. Wyprostuj swoje nogi, a stopę skieruj do goleni. Duży palce chwyć dłonią i odginaj go jak najdalej od pozostałych palców. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 powtórzeń, a następnie wykonaj je na drugiej stopie.

2016-09-13_143648

Można też je wykonywać używając specjalnego przyrządu do ćwiczeń na haluksy lub robiąc go samodzielnie z gumy. Taki przyrząd do ćwiczenia haluksów kosztuje ok 25 zł i znajdziecie go w Internecie.

Ćwiczenie drugie

To ćwiczenie wymaga już od nas przygotowania. Będziemy potrzebowali dosyć mocnej gumy. Z jednej strony zaczepiamy ją o np. nogę stołu lub czegoś ciężkiego. Z drugiej strony przekładamy ją przez duży palec. Teraz staramy się jak najbardziej przyciągnąć palce do góry zwalczając opór jaki stawia guma. Ćwiczenie powtórz 30 razy na każdą stopę i staraj się przy okazji jak najbardziej wyginać palec na zewnątrz stopy.

Ćwiczenie trzecie

To ćwiczenie zalecane jest przez lekarzy dla osób, które przeszły już operację na haluksy. jest bardzo proste i wykonujemy je w pozycji leżącej. Prostujemy nogi i ręce wzdłuż tułowia, a następnie napinamy mięśnie ud tak by pięta uniosła się do góry. Jednocześnie nasze palce będą się podginać do góry. Nogę trzymamy w górze przez 5 sekund i czynność powtarzamy 10 razy.

Podobne artykuły