Cola ZERO a odchudzanie – jaka jest prawda?

Zdrowie Data publikacji: 14 września 2016

Producenci zachęcają nas do korzystania z wersji „zero”, „light” swoich produktów, które mają na celu zadbać o naszą sylwetkę. Czy warto z nich korzystać? Jak to jest z Colą ZERO i odchudzaniem?

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Coca Cola Zero zawiera tylko 1kcal w szklance. Zwykłe Coca Cola 122kcal i 5 łyżek cukru. Nawet sok pomarańczowy ma ok. 100kcal w szklance. Czy Coca Cola Zero jest zatem takim dobrym wyborem?

Ciężko zaprzeczyć, że mała kaloryczność jest tutaj plusem. Gdy się odchudzamy dbamy o to aby jeść mniej kalorii niż spalamy w ciągu dnia. Wtedy tracimy na wadze.

Podczas diety też zaczyna nam brakować małych przyjemności, które robiliśmy sobie wcześniej. Słodki napój, słona przekąska. Wtedy możemy próbować zastąpić je takim napojem, ale często przy tym przesadzamy.

Dietetyczne napoje zawierają kwas fosforowy, który wypłukuje tak cenne dla naszego organizmu pokłady wapnia, magnezu i żelaza. Ostatecznie bardzo łatwo może się to skończyć osteoporozą czy osłabieniem organizmu. Cukier też trzeba czymś zastąpić i robi się to aspartamem, który jest słodzikiem sztucznym i o bardzo złej opinii.

Pić czy nie?

Znacie już zalety i wady. Wszystko zależy od Was, ja bym zrezygnowała również z niej, ale ostatecznie decyzja należy do Was.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły