Codziennie pił 10 puszek Coli. Zobacz co stało się z jego ciałem po miesiącu!

Zdrowie Data publikacji: 22 listopada 2016

preview-650x341-98-1457959341-1

Wiele czytamy o działaniu słodzonych napoi na nasz organizm i ciało. W większości jednak to teoria, która nie działa na nas wystarczająco dobrze. Samo wyobrażenie skutków nie zawsze jeszcze potrafi nas przekonać do zmiany swoich przyzwyczajeń. Ten mężczyzna jednak postanowił pokazać to na własnej skórze aby ostrzec ludzi.

Przystąpił do eksperymentu i zaczął pić każdego dnia 10 puszek Coli. Po miesiącu czasu jego organizm bardzo się zmienił. Nastąpiło do znacznego wzrostu wagi. Przed przystąpieniem do kuracji ważył 76 kilogramów. Po miesiącu było to już 86 kilogramów. Tylko w jeden miesiąc przytył, aż 10 kilogramów!

waga

Efekt był zauważalny od razu. Przyrost tkanki tłuszczowej był znaczy i od razu odbił się on na sylwetce naszego bohatera. Zobaczcie jak wyglądał przed eksperymentem i jak wygląda już po nim.

594355-650-1452602701-7

Ile kostek cukru jest w Coca Coli?

Zobacz ile kostek cukru jest w Coca Coli na obrazku poniżej. Jest to naprawdę dużo, już w małej puszcze znajduje się 39g cukru – to jest 10 kostek!

2016-11-22_115609

Skutki uboczne spożywania zbyt dużej ilości cukru

Zbyt wysoki poziom cukru uszkadza nasze serce. Cukier zwiększa poziom cholesterolu w naszej krwi podobnie jak tłuszcz. Powoduje rozwój miażdżycy i może prowadzić do zawału.

Nadmiar cukru odkłada się również w wątrobie w postaci tkanki tłuszczowej. To powoduje otłuszczenie się wątroby i otyłość brzuszną, która jest ciężka do zwalczenia. Do tego powoduje cukrzycę czy udary mózgu.

Nie jest on również bez znaczenia dla naszej skóry. Zbyt dużo cukru powoduje utratę włókien kolagenu – skóra szybciej się starzenie, jest mniej jędrna i gorzej utrzymana.

Cukier szkodliwy jest również dla naszych zębów i kości. Prowadzi do drożdżycy przewodów pokarmowych i infekcji grzybiczych skóry. Również zaburza naszą odporność.

Jak widać, oprócz widocznych zmian na ciele naszego bohatera artykułu również zbyt duże spożywanie cukru odbija się na zdrowiu, a nawet może powodować zagrożenie dla naszego życia w dłuższej perspektywie czasowej. Dlatego warto ograniczać cukier – zobaczcie co możecie stosować zamiast niego.

5 produktów, którymi możesz zastąpić niezdrowy cukier!

Źródło artykułu: https://brightside.me/article/this-guy-drank-ten-cans-of-coke-a-day-heres-what-he-looked-like-after-a-month-76655/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły