Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Porady Data publikacji: 28 grudnia 2015

Co zrobić, kiedy znajdziemy pod choinką coś, co nie przypadnie nam do gustu? Odstawić na półkę, czy dać drugie życie? Rozwiązań jest kilka. Zobacz, która odpowiada Ci najbardziej.

co-zrobic-z-nietrafionym-prezentem_549c0fce

Najprostszym i prawdopodobnie najbardziej cieszącym nas rozwiązaniem, byłby zwrot nietrafionego prezentu. Jednak trzeba się liczyć z pewnymi koniecznościami z tym związanymi. Przede wszystkim należy mieć dowód zakupu: paragon albo fakturę. To prawo konsumenta, który dokonał zakupu w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym.

Jeśli tylko mamy dowód zajścia transakcji, nie powinno być problemu ze zwrotem produktu, zwłaszcza, jeśli był kupiony w sieciówce. Rzadko kiedy sklepy oferują zwrot gotówki. Często jest to wymiana produktu, bądź przelanie środków na kartę podarunkową w kwocie prezentu.

A co, jeśli sklep nie prowadzi polityki przyjaznej konsumentowi?

Można spróbować dać nowe życie prezentowi. W przypadku kosmetyków, jednych z popularniejszych prezentów, zadanie jest dość łatwe. Delikatne szampony możesz wykorzystać jako płyn do naczyń albo jako środek myjący do okien. Maski i odżywki do włosów idealnie powinny sprawdzić się jako pianka do golenia. Szminkę możesz wykorzystać jako róż na policzki.

Nietrafione perfumy zawsze mogą podobać się komuś innemu. Podobnie z ciuchami – możesz puścić je w ruch wśród znajomych albo najzwyczajniej w świecie sprzedać.

źródło: radyspodlady.pl

Podobne artykuły