Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-12-28

Co zrobić, kiedy znajdziemy pod choinką coś, co nie przypadnie nam do gustu? Odstawić na półkę, czy dać drugie życie? Rozwiązań jest kilka. Zobacz, która odpowiada Ci najbardziej.

co-zrobic-z-nietrafionym-prezentem_549c0fce

Najprostszym i prawdopodobnie najbardziej cieszącym nas rozwiązaniem, byłby zwrot nietrafionego prezentu. Jednak trzeba się liczyć z pewnymi koniecznościami z tym związanymi. Przede wszystkim należy mieć dowód zakupu: paragon albo fakturę. To prawo konsumenta, który dokonał zakupu w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jeśli tylko mamy dowód zajścia transakcji, nie powinno być problemu ze zwrotem produktu, zwłaszcza, jeśli był kupiony w sieciówce. Rzadko kiedy sklepy oferują zwrot gotówki. Często jest to wymiana produktu, bądź przelanie środków na kartę podarunkową w kwocie prezentu.

A co, jeśli sklep nie prowadzi polityki przyjaznej konsumentowi?

Można spróbować dać nowe życie prezentowi. W przypadku kosmetyków, jednych z popularniejszych prezentów, zadanie jest dość łatwe. Delikatne szampony możesz wykorzystać jako płyn do naczyń albo jako środek myjący do okien. Maski i odżywki do włosów idealnie powinny sprawdzić się jako pianka do golenia. Szminkę możesz wykorzystać jako róż na policzki.

Nietrafione perfumy zawsze mogą podobać się komuś innemu. Podobnie z ciuchami – możesz puścić je w ruch wśród znajomych albo najzwyczajniej w świecie sprzedać.

źródło: radyspodlady.pl

Podobne artykuły