Co zrobić gdy zostaniemy oszukani na allegro?

Porady Data publikacji: 08 października 2016

Nieuczciwy sprzedawcy znajdują się wszędzie, a bardzo często zdarza się to na portalu aukcyjnym takim jak Allegro. Dużo rzadziej trafimy na nieuczciwy sklep internetowy, ale założenie konta na allegro i sprzedanie czegoś co fizycznie nie istnieje jest dużo łatwiejsze. Dlatego może się trafić sytuacja, że kupicie na allegro np. laptop. Wyślecie pieniądze, a swojego upragnionego komputera nie dostaniecie. Co wtedy zrobić?

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Tutaj przejawia się pierwszy plus, że nasz zakup zrobiliśmy na allegro. Ponieważ serwis posiada swój własny program wsparcia dla osób, które zostały oszukane. Dlatego możemy dużo szybciej i łatwiej odzyskać pieniądze, jeśli zostaliśmy oszukani przez użytkownika tego portalu. Dlatego jeśli zostaliście oszukani możecie skorzystać z programu ochrony kupujących.

Numer RSD i DS

Jeśli masz ten numerek, możesz na allegro wypełnić odpowiedni formularz. Wniosek zostanie rozpatrzony przez allegro i jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie to allegro odda nam pieniądze jakby z własnej kieszeni, nie czekając aż wyegzekwujemy je od nieuczciwego sprzedającego.

Co to jest numer RSD i DS?

Ten numer nadaje policja jeśli zgłosimy sprawę w komendzie w naszym rejonie. Oznacza to, że postępowanie jest toczone w danej sprawie bo poszliśmy na policję, złożyliśmy zawiadomienie, że zostaliśmy oszukani przez Internet na sporą sumę pieniędzy i w efekcie będziemy mogli otrzymać numer RSD. RSD numerek otrzymamy na Policji, w prokuraturze natomiast numer DS.

Pamiętajcie, że idąc na policję musimy mieć wszystkie dowody zakupu i wszystkie informacje, które możemy zdobyć. Drukujemy maile z allegro. Jeśli rozmawialiśmy z nim prywatnie również kopie rozmowy bierzemy ze sobą. Potwierdzenie przelewu itd. Wszystko co pomoże policji ustalić sprawcę.

Gdzie zgłosić numer RSD?

Musimy go użyć w odpowiednim formularzu na stronie allegro. Aby wejść do formularza musimy być zalogowali dlatego podam Wam link do strony informacyjnej o Programie Ochrony Kupujących. Wejdźcie tutaj w punkcie drugim znajdziecie link do formularza zgłoszeniowego.

 

Podobne artykuły