Co zrobić, gdy w dowodzie rejestracyjnym skończyło się miejsce na pieczątki

Motoryzacja Data publikacji: 08 maja 2024

Dowód rejestracyjny posiada sześć miejsc na pieczątki, w których diagnosta wpisuje datę i stawia stempel, potwierdzający, że nasze auto przeszło badanie i jest dopuszczone do ruchu. Miejsce to jednak z czasem się kończy. Co w takiej sytuacji? Już tłumaczymy.

Co się stanie, gdy w dowodzie rejestracyjnym zabraknie miejsca na pieczątki

Brak miejsca nie sprawia, że nasze auto nie może przejść badania technicznego. Też z niego to nas w żadnym wypadku nie zwalnia. Auto musi zostać sprawdzone i dopuszczone do ruchu. Fakt, że miejsca na pieczątki nie ma, zazwyczaj zauważamy przed samym badaniem lub w jego trakcie. To jeszcze jednak nic strasznego, samo badanie może się odbyć.

Diagnosta po przeprowadzeniu badania, gdy brakuje miejsca na pieczątkę, wyda nam po prostu zaświadczenie o przeprowadzeniu diagnostyki pojazdu i dopuszczeniu go do ruchu. Dodatkowo wprowadzi taką informację do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Czy trzeba wyrabiać nowy dowód rejestracyjny?

Nie musimy tego robić. Diagnosta wyda nam zaświadczenie na kartce. Oczywiście, dowód z brakiem miejsca na pieczątki, również musimy mieć ze sobą. Jest on nadal ważny i potrzebny. Jeśli jednak chcemy, możemy w urzędzie wymienić dowód na nowy i znów mieć wolne miejsca na pieczątki.

Podobne artykuły