Co siedzi w klimatyzacji samochodowej? Może to zagrażać zdrowiu, a nawet życiu!

Motoryzacja Data publikacji: 27 czerwca 2018

Klimatyzacja samochodowa to zbawienny wynalazek, który pozwala nam przetrwać upały w trakcie podróży. Wielu z nas kupując samochód jako jeden z głównych czynników podjęcia decyzji zakupu, stawia obecność klimatyzacji. Wiemy, że może ona powodować przeziębienia, niektórzy mają problem z długotrwałym wystawieniem na warunki klimatyzowanego wnętrza auta ze zdrowiem. Jednak jak się okazuje, może ona powodować dużo większe problemy.

Tematowi tego co znajduje się w klimatyzacji samochodowej bliżej przyjrzeli się naukowcy z London Metropolitan University  i ich obserwacje nie napawają nas nadzieją. Znajdziemy w niej niebezpieczne bakterie, które wiąże się z wywoływaniem zapalenia opon mózgowych, infekcjami dróg moczowych oraz septycznym zapaleniem stawów.

Aby to sprawdzić badaniu poddano wymazy z 15 filtrów z klimatyzacji samochodu. W każdym z filtrów znajdywały się mikoorganizmy. Dlatego tak istotne jest by regularnie poddawać naszą klimatyzację w samochodzie przeglądom i regularnie wymieniać filtry.

Źródło artykułu: https://www.express.co.uk/life-style/cars/961536/car-air-conditioning-bacteria-health

Podobne artykuły