Co paznokcie mówią o stanie Twojego zdrowia?

Zdrowie Data publikacji: 15 lipca 2016 / Aktualizacja: 2018-02-22

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Paznokcie mogą bardzo wiele powiedzieć o naszym stanie zdrowia. Wystarczy na nie spojrzeć aby móc zdiagnozować parę problemów, z którymi się borykamy.

Kruche i rozdwojone paznokcie

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zbyt małe nawilżenie paznokci oraz niedobory witaminy B.

Witaminę B możemy pozyskiwać jedząc większe liczby ryb morskich (śledzie, makrela, tuńczyk, łosoś) oraz pełnotłuste produkty mleczne czy jajka. Możesz też w paznokcie wmasowywać oliwkę dziecięcą. Można też podgrzać ją i zanurzyć w niej paznokcie na 15 minut. Wzmocni je również nacieranie olejkiem rycynowym.

Miękkie paznokcie

Gdy paznokcie są miękkie albo rosną do góry to powodem tego może być niedobór żelaza.

Żelazo możesz pozyskiwać w naturalny sposób z produktów, które spożywasz. Bogate w żelazo są w kaszy gryczanej, orzechach, burakach, grochu, produktach pełnoziarnistych czy brukselkach i brokułach.

Żółte paznokcie

fot. namibiauraniuminstitute.com

fot. namibiauraniuminstitute.com

Jeśli masz żółte paznokcie najprawdopodobniej brakuje Ci witaminy E. Może to być też spowodowane zbyt częstym malowaniem paznokci.

Skąd pozyskiwać witaminę E? Znajdziemy ją w oleju słonecznikowym, orzechach laskowych, migdałach, ziarnach zbóż czy tłustych rybach.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły