Co oznacza strzałka przy wskaźniku ilości paliwa

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-10-31

Obok ikonki dystrybutora przy wskaźniku ilości paliwa na desce rozdzielczej samochodu widnieje mała strzałka. Co prawda, nie znajdziemy jej w każdym samochodzie. Jednak wiele modeli, którymi mieliście okazję jeździć, z pewnością posiada strzałkę przy wskaźniku ilości paliwa. Może ona wskazywać w lewo lub prawo, zastanawialiście się kiedyś co to oznacza?

Strzałka przy wskaźniku ilości paliwa

Strzałka ta ma bardzo praktyczne zastosowanie. Nie została umieszczona tam przypadkowo. Producenci chcieli w ten sposób ułatwić życie nie tylko osobom, które często jeżdżą różnymi samochodami np. służbowo, ale również tym, którzy są zapominalscy.

Co oznacza strzałka przy ikonie dystrybutora

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, ma ona bardzo praktyczne zastosowanie. Strzałka przy ikonie dystrybutora na desce rozdzielczej samochodu oznacza po prostu, z której strony auta znajduje się wlew paliwa.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Dzięki temu przyjeżdżając na stację paliw wiemy, z której strony dystrybutora musimy stanąć bez wysiadania z samochodu i sprawdzania, z której strony znajduje się wlew.

Opcja taka jest bardzo przydatna dla osób, które często zmieniają auta np. korzystając z floty aut służbowych. Z pewnością też wiele osób zapomina, z której strony posiada wlew lub pożycza auto od rodziny. Wtedy taka informacja nam się może przydać.

Co prawda, nie każde auto tę strzałkę posiada, jednak duża część samochodów to ma.

Podobne artykuły