Co kupować na diecie?

Zdrowie Data publikacji: 03 sierpnia 2016

Jak powinna wyglądać lista zakupów dla każdej osoby, która chce się odchudzić? Powinno znaleźć się na niej kilka rzeczy, które musisz wprowadzić do swojej diety. Produkty podzieliliśmy na trzy grupy: produkty białkowe, produkty węglowodanowe i produkty tłuszczowe.

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Co powinniśmy kupować?

Oto podstawowe produkty dietetyczne, które powinny się znaleźć w Twoim koszyku :) Na czerwono zaznaczyliśmy produkty, które możesz kupować, ale nie powinnaś ich nadużywać.

Untitled-1

Czego powinniśmy unikać?

Na pewno wszystkich gotowych produktów nawet gotowe musli, które wystarczy zalać wodą warto wyrzucić do kosza i przygotować je samodzielnie. Unikaj również jogurtów owocowych, margaryn roślinnych (już lepiej kupić zwykłe masło, ale stosować odrobinę). Sery żółte i inne sery np. topione czy smarowidła serowe do kanapek. Do tego oczywiście gotowe sosy czy zupy, słodycze, bułki i chleby białe oraz alkohol. Jeśli kupujesz sok również zwróć uwagę ile ma kalorii. Dobry sok nie powinien przekraczać 50kcal na 100ml.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły