Co kupować na diecie?

Kategoria: Zdrowie
Data publikacji: 2016-08-03

Jak powinna wyglądać lista zakupów dla każdej osoby, która chce się odchudzić? Powinno znaleźć się na niej kilka rzeczy, które musisz wprowadzić do swojej diety. Produkty podzieliliśmy na trzy grupy: produkty białkowe, produkty węglowodanowe i produkty tłuszczowe.

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Co powinniśmy kupować?

Oto podstawowe produkty dietetyczne, które powinny się znaleźć w Twoim koszyku :) Na czerwono zaznaczyliśmy produkty, które możesz kupować, ale nie powinnaś ich nadużywać.

Untitled-1

Czego powinniśmy unikać?

Na pewno wszystkich gotowych produktów nawet gotowe musli, które wystarczy zalać wodą warto wyrzucić do kosza i przygotować je samodzielnie. Unikaj również jogurtów owocowych, margaryn roślinnych (już lepiej kupić zwykłe masło, ale stosować odrobinę). Sery żółte i inne sery np. topione czy smarowidła serowe do kanapek. Do tego oczywiście gotowe sosy czy zupy, słodycze, bułki i chleby białe oraz alkohol. Jeśli kupujesz sok również zwróć uwagę ile ma kalorii. Dobry sok nie powinien przekraczać 50kcal na 100ml.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły