Co jest przyczyną trądziku u dorosłych?

Uroda Data publikacji: 20 maja 2016

Trądzik to nie problem, który spotyka jedynie nastolatków. Zdarza się również dorosłym. Jak sobie wtedy z nim radzić?

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Trądzik u dorosłych – powody występowania

Mogliście w młodości nie mieć w ogóle problemu z trądzikiem, ale on i tak może Was dopaść w życiu dorosłym. Przyczyn jego powstawania jest bardzo dużo, aż nie sposób je wszystkie wymienić. Jednak bardzo duży wpływ na to mogą środki antykoncepcyjne.  Za wszystko odpowiedzialne jest zachwianie równowagi hormonalnej. Wtedy organizm zaczyna produkować zbyt wiele hormonów przez co zwiększa się również wytwarzanie łoju w wewnętrznych warstwach skóry co w konsekwencji powoduje powstanie trądziku.

Przyczyną może być również ciąża. W jej trakcie również jesteśmy poddani różnym zmianom hormonalnym. Nie bez znaczenia jest również stres czy palenie papierosów, albo zbyt długie opalanie się. Nie bez znaczenia jest niewłaściwe odżywianie, zbyt dużo produktów o wysokim indeksie glikemicznym lub wysokoprzetworzonych.

Jak leczyć trądzik u dorosłych?

Standardowa pielęgnacja anty trądzikowa tutaj zazwyczaj nie pomaga. W niektórych przypadkach konieczne jest nawet leczenie antybiotykowe, które zaleci dermatolog.

Pomocny okaże się kwas azelainowy, który bez recepty dostaniesz w aptece np. w formie kremu. Ma on działanie przeciwłojotokowe, przeciwzapalne i bakteriobójcze. To naturalny lek więc nie powinien ci zaszkodzić – niech nie zrazi Cię pieczenie, które może pojawić się na początku terapii. Można go również stosować latem, nie działa negatywnie wystawiony na promienie słoneczne.

Podobne artykuły