21 czerwca 2019

Co grozi za pozostawienie psa w aucie podczas upałów?

Co roku media trąbią o przypadkach pozostawienia zwierząt w aucie podczas upałów. Stanowi to zagrożenie dla ich życia, dlatego nie możemy łudzić się, że tak lekkomyślne decyzje pozostaną bez kary. Wnętrze samochodu bardzo szybko się rozgrzewa. Zwierzęciu zaczyna brakować powietrza. Wysoka temperatura powoduje, że jego życie jest zagrożone.

Co grozi za zostawienie psa w aucie podczas upałów

Jeśli zostawimy naszego psa w samochodzie bez dostępu do powietrza i bez miski wody, z której mógłby się napić grozi nam mandat w wysokości 500 zł.

Pamiętaj jednak, że przechodzień czy policja może wybić szybę w samochodzie aby wydostać czworonoga gdy uzna, że jego zdrowie jest zagrożone.

Wtedy może się skończyć czymś więcej niż mandatem. Pokazuje to choćby sytuacja 42-latki, która nie dawno w Łowiczu zostawiła swojego psa w zamkniętym samochodzie. Uratowali go policjanci, a jej grożą teraz dwa lata więzienia. Policjanci obejrzeli zwierzę w aucie. Było osłabione, miało przyśpieszony oddech, a z pyska ciekła mu ślina. Zdecydowali się interweniować i wybili tylną szybę. Właścicielka odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzęciem.

Dlatego bardzo dobrze przemyśl czy chcesz zostawić swojego pupila w samochodzie. Jeśli nie masz wyboru powinnaś zapewnić mu dopływ świeżego powietrza uchylając okna. Najlepiej też zaopatrzyć go w miskę wody, z której może się napić i nie zostawiać go na długo. Jeśli chcesz wyskoczyć na zakupy do centrum handlowego zabieranie ze sobą psa i pozostawianie go w aucie nie jest dobrym pomysłem. Lepiej wtedy oddać go pod opiekę komuś innemu z rodziny lub sąsiadów.