Chwytając dziecko w ten sposób robisz mu krzywdę!

Parenting Data publikacji: 16 września 2016

Małe dziecko w domu to sensacja nie tylko dla rodziców, ale i całej rodziny. masa ciotek, babcie i dziadkowie chcą jak najczęściej mieć z nim kontakt. Dla nas samych jest to też wielka nowość i często popełniamy błędy chcąc dla dziecka jak najlepiej. Niestety już samym podnoszeniem dziecka możemy zrobić mu krzywdę.

fb-14737679791

Podnoszenie za rączki

Dziecko wyciąga do nas rączki bo lubi być podnoszone i brane na ręce. Jednak powinniśmy bardzo mocno uważać na to jak je chwytamy. Często wtedy popełniamy bardzo duży błąd łapiąc dziecko za rączki i podnosząc do góry. Taka czynność może skończyć się zwichnięciem stawów. Do tego główka dziecka opierana na jeszcze słabych mięśniach stanowi bardzo duże obciążenie i przechyla się do tyłu. Podnosząc dziecko powinniśmy wkładać rękę pod kark podtrzymując jednocześnie główkę, a drugie pod pośladki i biodra. W ten sposób bezpiecznie możemy podnieść dziecka.

Podnoszenie za rękę czy szarpanie

314737679793

Tym samym może skończyć się ciągnięcie i podnoszenie małego dziecka za ręce. Tym bardziej zabawa w karuzelę, czyli obracanie dzieckiem wokół swojej osi trzymając je za ręce. Ich mięśnie nie są jeszcze gotowe na takie obciążenie i może to skończyć się urazem stawów czy kręgosłupa.

art00017

Podobne artykuły