Jak chronić szyby w samochodzie przed zaparowaniem

Motoryzacja Porady Data publikacji: 25 listopada 2016

untitled-1

Zimą często pojawia się problem zaparowanych szyb. Ograniczają one widoczność i wprowadzają duże niebezpieczeństwo na drodze. Z tym problemem jednak łatwo jest się rozprawić. Zobaczcie jak to zrobić i jak zapobiec parowaniu szyb?

Jak zapobiec parowaniu szyb w samochodzie?

Do wykonania tego prostego domowego sposobu na parujące szyby będziemy potrzebować kilku rzeczy. Potrzebne składniki to:

  • skarpetka
  • żwirek dla kotów lub ryż
  • pierścień z taśmy klejącej

Przechodzimy do wykonania. Najpierw przekładamy skarpetkę przez pierścień i wywijamy na zewnątrz. Ułatwi nam to wypełnienie skarpetki żwirkiem lub ryżem.

fot. DaveHax

fot. DaveHax

Wypełnij ją tak aby móc ją jeszcze zawiązać. Całość wkładamy w jeszcze jedną skarpetkę i ponownie zawiązujemy. Teraz taki woreczek pochłaniający wilgoć możemy umieścić na podszybiu lub pod fotelem.

fot. DaveHax

fot. DaveHax

Skarpetka będzie teraz pochłaniała wilgoć. Pamiętaj, że potrzeba czasem paru dnia by zobaczyć różnicę. Po prostu poziom wilgoci w samochodzie musi spaść do odpowiedniego pułapu aby ta nie skraplała się na szybie w postaci pary. Dodatkowo rano pozbędziesz się problemu zamarzniętej szyby od wewnątrz samochodu co również często się zdarza przy dużej wilgotności w samochodzie i minusowych temperaturach w nocy.

Źródło artykułu: https://www.youtube.com/watch?v=4t4mzMS-ZZ8

Podobne artykuły