Choroby nowotworowe kobiet – najczęstsze zachorowania w Polsce!

Zdrowie Data publikacji: 13 lutego 2016

Nowotwory to dziś choroba cywilizacyjna. Dotyka ona olbrzymią rzeszę mężczyzn oraz kobiet. Dlatego też niezwykle ważne jest odpowiednio wczesne zdiagnozowanie choroby oraz poznanie symptomów, jakie jej towarzyszą.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Rak u kobiet

Do najczęściej występujących nowotworów u kobiet należą nowotwory tchawicy, płuc i oskrzeli. Kolejne – niechlubne miejsce zajmują nowotwory sutka, jelita grubego, szyjki macicy oraz żołądka.
Nowotwór szyjki macicy to z resztą nie jedyny z grupy obejmującej tzw. kobiece choroby. Częstym jest też nowotwór jajnika. Na zdjęciu przedstawienie nowotworu piersi.

rak-piersi

Jak wykryć raka?

Najważniejsza jest profilaktyka oraz regularne badania. Wiele chorób nowotworowych dużo wcześniej pokazuje symptomy wskazujące, iż z naszym organizmem zaczyna dziać się coś złego. Niestety w wielu przypadkach choroba rozwija się przez długi czas bezobjawowo, np. nowotwór płuc uaktywnia kaszel dopiero w momencie poważnego postępu choroby.
Co powinno nas niepokoić? Przede wszystkim każda nienaturalna dla organizmu zmiana, jak choćby biegunki, nudności, bóle brzucha (nowotwór jelita grubego), pojawiające się guzki (rak piersi), itp.

Wczesna profilaktyka

Dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio wcześnie trafić do lekarza? Bo tylko nowotwór wcześnie zdiagnozowany może zostać całkowicie wyleczony. Im prędzej postawiona zostanie diagnoza, tym większe są szanse na przeżycie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły