Chcesz by Twoja choinka była wyjątkowa? Zobacz te inspiracje!

Dekoracje Data publikacji: 12 grudnia 2017 / Aktualizacja: 2020-11-23

W moim salonie zawsze stoi tradycyjna duża choinka. Są jeszcze inne pomieszczenia, które również chciałabym świąteczne udekorować, ale na tradycyjną choinkę nie ma tam już miejsca. Wtedy z pomocą przychodzą właśnie takie choinki. Myślę, że Was zainspirują i dzięki nim Wasz dom przepełniony będzie świąteczną atmosferą. Jeśli natomiast wolisz żywe drzewo, zobacz co robić aby choinka stała dłużej.

Mini choinka na szybkie lub ścianie

Taka choinka nie zajmuje w ogóle miejsca. Wystarczy trochę wolnej ściany, albo po prostu szyba w oknie aby w ten sposób ozdobić mieszkanie. Jak Wam się podoba taki pomysł?

Choinka ze zdjęciami

Bardzo przyjemny pomysł na choinkę stworzoną z rodzinnych wspomnień. Święta to czas podczas, którego powinniśmy celebrować wspólnie spędzony czas. Dlatego taka choinka ma też metaforyczne przesłanie dla wszystkich członków rodziny oraz gości :)

Choinka ze sznurka

Bardzo fajny pomysł ze względu na montaż oraz demontaż. Gdy użyjecie taśmy po świętach możecie po prostu ją zdemontować i nie zostanie po niej śladu :)

Choinka z lampek

Światełka są bardzo dobrym sposobem na nakreślenie kształtu choinki na ścianie. Podoba mi się ten pomysł tym bardziej, że lampek świątecznych używam do dekoracji wielu pomieszczeń, nie tylko na choinkę.

Żywa choinka na ścianie

Bardzo ciekawy pomysł na użycie żywej lub sztucznej choinki przyklejonej do ściany. Choinka taka zabiera mniej miejsca niż tradycyjna. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że ściana po takiej interwencji może wymagać odnowienia.

Choinki z gałazek

Choinki z gałązek to hit ostatnich lat. Co roku przewijają się przez inspiracje Bożonarodzeniowe i wcale mnie to nie dziwi. Wyglądają ponadczasowo, zawsze chyba będą modne :)

Choinka z taśmy washi

Kolejny bardzo fajny pomysł, który nie wymaga dużo pracy :) Choinkę na ścianie możemy też namalować, jednak wtedy pewnie zostanie z nami na dłużej :)

Choinki półki

To taki praktyczny wymiar choinki. Półki zostały w ten sposób ozdobione i powieszone by przypominały choinkę. Ozdoby później można zdjąć, a z półek dalej korzystać :)

Choinka dla dzieci

Fajny pomysł do pokoju dziecięcego, w którym dzieci mogą wykazać się kreatywnością. Wytnij z zielonego brystolu kształt choinki, a następnie wraz z dziećmi udekorujcie go. Każdy tak jak ma na to ochotę :) Potem można przykleić go do ściany.

Choinki na stożku papieru

To bardzo fajna dekoracja, która zajmuje mało miejsca. Pomysłów na ich wykonanie może być wiele. Widziałam olejone makaronem i pomalowane, zrobione z piór, liści, orzechów, ziarenek kawy. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia :)

Choinka z szyszek

Musicie przyznać, że efekt końcowy jest bardzo ładny :) Sama zastanawiam się, czy takiej choineczki nie zrobić sobie do domu.

Choinka z kartonu

Już jakiś czas temu ją Wam pokazywałam, ale teraz mamy dokładne wymiary jak ją zrobić. Dlatego z tym poradnikiem jeśli zechcecie możecie wykonać ją sami :)

Choinka z makaronu

Chwilę wcześniej pokazywałam Wam choinki na stożku z papieru. To właśnie jeden sposób an jej wykończenie :)

Słodka choinka na stół

To bardzo fajna dekoracja na stół, którą w trakcie kolacji można zacząć konsumować :)

Podobne artykuły