Chcesz by reflektory samochodu znów wyglądały jak nowe? Wykorzystaj ten trik!

Motoryzacja Data publikacji: 22 marca 2017

Jest wiele rzeczy, które możemy samodzielnie zrobić przy swoim samochodzie aby wyglądał on lepiej. Jednym z problemów każdego posiadacza starszego rocznika samochodu jest matowienie reflektorów samochodowych. Problem nie dotyczy szklanych reflektorów, ale większość jest przecież z plastiku.

Plastik ma to do siebie, że poprzez działanie promieni UV zaczyna się utleniać, a jego powierzchnia żółknie i staje się matowa. Reflektory takie nie tylko wyglądają gorzej wizualnie, ale też po prostu gorzej oświetlają drogę bo przepuszczają mniejszą ilość światła.

fot. ChrisFix

Jednak nie musimy kupować nowych reflektorów aby auto znów wyglądało dobrze. Jest bardzo prosty domowy sposób na przywrócenie czasów świetności naszym reflektorom samochodowym. Będziemy do tego potrzebować kilku rzeczy, które zapewne znajdziesz w swoim domu.

Potrzebne rzeczy

  • szczoteczka do zębów
  • pasta do zębów
  • woda

Co robimy

Nakładamy pastę na dłoń i dokładnie smarujemy nią powierzchnię reflektora, a następnie przechodzimy do szorowania szczoteczką. Aby przyśpieszyć sobie pracę możecie też kupić w markecie jakąś większą szczotkę. Możemy też kupić szczotkę na wkrętarkę, ale wtedy uważajcie by nie użyć zbyt dużych obrotów. Czeka nas teraz kilkanaście minut polerowania.  Co jakiś czas spryskujemy powierzchnię delikatnie wodą.

Jednak warto bo efekt będzie widoczny od razu gdy zmyjemy wodą pastę. Jeśli nie będą jeszcze idealne wystarczy powtórzyć czynność. Na koniec warto zabezpieczyć reflektory woskiem. Zobaczcie jak działa ten trik na wideo poniżej.

Podobne artykuły