Chcesz aby włosy rosły szybciej, a paznokcie były zdrowsze? Zacznij to pić!

Uroda Data publikacji: 11 grudnia 2016

c1414e47e935ca1728148ea399227dfa

Picie drożdży każdego dnia bardzo dobrze wpływa na Twoje paznokcie oraz włosy. Jeśli masz łamliwe paznokcie oraz włosy i chcesz również by szybciej rosły to zafunduj sobie taką domową kurację, która będzie tańsza niż większość odżywek.

To co musisz mieć to świeże drożdże do pieczenia. Wystarczy pół kostki drożdży rozpuścić w gorącym mleku albo wodzie i poczekać aż ostygną. Wtedy po prostu je wypij. Sam smak po prostu nie zachwyca, jednak bardziej potraktujmy to jako lekarstwo niż coś co będziemy pić z chęcią :) Nie musisz się martwić o skutki uboczne. Niektórzy twierdzą, że można w ten sposób zachorować na grzybicę, to nie prawda. Do tego nie zawierają wiele kalorii.

Pamiętaj by kuracji nie stosować zbyt długo. Stosuj ją przez 3 tygodnie, a następnie zrób sobie 6 tygodni przerwy zanim ją powtórzysz.

Właściwości drożdży

Najczęściej po prostu dodajemy ich do wypieków, ale to nie jedyny sposób ich wykorzystania, który warto znać. Samo ich spożywanie może mieć pozytywny wpływ na nasz organizm oraz wygląd naszej skóry, paznokci czy włosów. Warto pamiętać o tym, że drożdże spożywcze są bogatym źródłem witamin oraz minerałów. Dzięki nim szybciej goją się rany, a także znikają zajady. Regularnie je spożywając dłużej zachowamy naszą młodość.

2016-12-11_192341

Warto je spożywać szczególnie podczas zimy bo wzmacniają one naszą odporność i dodają więcej sił witalnych. To wszystko dzięki zawartości Witamin z grupy B, ale również H, C i A. Do tego znajdziemy w nich sód, potas, wapń, fosfor czy żelazo i cynk.

Dlaczego warto pić drożdże?

Ich picie dostarcza naszemu organizmowi potrzebnych witamin i minerałów. Poprawia to kondycję naszego organizmu od wewnątrz, ale i na zewnątrz. Poprawia wygląd wcześniej już wspomnianych paznokci oraz włosów. Stają się mocniejsze, rosną szybciej i nie rozdwajają się. Również wpływają na nasz układ nerwowy stymulując jego pracę. Nie można jednak pić ich zbyt długo, bo zwiększa się ryzyko alergii.

fixed_canvas_ffffff

Jak przygotować drożdże do picia?

Najważniejsze aby były już nie żywe, czyli kluczowym podczas przygotowania ich jest zalanie je wrzątkiem. Może to być zagotowane mleko lub woda.

Źródło artykułu: http://www.venusianglow.com/2011/12/how-to-drink-yeast-for-hair-growth-and.html

Podobne artykuły