Cała prawda o białej czekoladzie

Zdrowie Data publikacji: 22 sierpnia 2016

Biała czekolada to produkt, w którym ze świecą szukać czekolady. Jest to wyrób czekoladopodobny – właściwie albinos wśród czekolad. Smakuje w ciekawy sposób, ale poza tym nie daje nam żadnych innych korzyści – wręcz przeciwnie.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Tym razem przedstawimy Wam całą prawdę o spożywaniu białej czekolady i powiem Wam jakie ma to skutki dla naszego zdrowia.

Tona cukru

2016-08-22_190027

Cukier to główny składnik białej czekolady. O jego zgubnym działaniu dla naszego zdrowia chyba nie musimy przypominać. Trochę na ten temat możecie przeczytać w jednym z naszych artykułów:

Dlaczego cukier to „biały zabójca”?

Biały zabójca to aż 60% składu białej czekolady. Jedynie parę kostek tego smakołyka przekracza dobowe normy jego spożycia.

Układ trawienny

Biała czekolada jest dużo trudniejsza do strawienia niż normalna czekolada zawierająca kakao. Wszystko przez węglowodany i tłuszcze, które w zasadzie nic nam nie dają oprócz tkanki tłuszczowej, której raczej chcielibyśmy uniknąć. Jest to bezsensowne obciążenie dla naszego układu trawiennego.

Brzuszek i boczki

2016-08-22_190055

Ilość cukru zawartego w białej czekoladzie sprawia, że jest to niesamowita bomba kaloryczna. Jedna porcja to ok. 90kcal. Aby to zrzucić musiałabyś przez 15 minut biegać!

Nasza cera

Biała czekolada nie tylko negatywnie wpływa na kształt naszej sylwetki, ale również powoduje pryszcze i inne wypryski.

Skład bez żadnych wartości odżywczych

W białej czekoladzie znajdziecie cukier, serwetkę w proszku, tłuszcz mleczny, mleko w proszku, emulgator, aromaty i inne substancje, które nie dają nam żadnych wymiernych wartości ze zjedzenia białej czekolady.

Sztuczne substancje

2016-08-22_190133

Jej smak nie pochodzi z natury, jest to sprytnie stworzona kombinacja sztucznych substancji wymieszanych w próbówce. Zastanów się czy chciałabyś to jeść, albo podać to swojemu dziecku.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły