Black Friday – kiedy będzie i co warto kupić

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 24 marca 2020 / Aktualizacja: 2022-11-23

Co to jest Black Friday

Black Friday czyli Czarny Piątek to dzień, w którym dużo taniej możemy kupić wiele rzeczy. Wywodzi się on ze Stanów Zjednoczonych i oryginalnie jest to piątek po Dniu Dziękczynienia. Rozpoczyna on sezon zakupów przed Bożym Narodzeniem. Z czasem dzień ten został wpisany w kalendarze sklepów w wielu krajach i również u nas jest świętowany.

Zazwyczaj w tym dniu sklepy otwarte są dłużej, a dla klientów przygotowywane są specjalne promocje, dzięki którym w tym czasie mogą nabyć wiele rzeczy dużo taniej niż zwykle.

Black Friday to idealna okazja na zrobienie większych zakupów i nabycia rzeczy, których potrzebujemy po atrakcyjnych cenach. Możemy w ten sposób zaoszczędzić na kupnie sprzętu elektronicznego, AGD, ale również i ubrań, zabawek oraz mnóstwa innych rzeczy. Praktycznie każdy sklep przygotowuje swoją ofertę na Czarny Piątek.

Kiedy Black Friday obchodzimy w 2020 roku?

Czarny Piątek przypada na dzień 27 listopada 2020 roku. To wtedy rozpoczną się największe wyprzedaże i warto wypatrywać ofert przygotowanych z tych okazji na produkty, który najbardziej potrzebujemy. Aby mieć pewność, że na pewno uda nam się je kupić w promocji, warto wcześniej zapisać cenę danego produktu, by potem móc ją porównać.

Co warto kupić w Black Friday

Przede wszystkim warto potraktować Black Friday jako dzień do korzystnych cenowo zakupów droższych rzeczy, które i tak musielibyśmy kupić, a możemy się wstrzymać z zakupem do tego dnia.

To dobra okazja do oszczędności w domowym budżecie. Kupując taniej tak naprawdę oszczędzamy, a pieniądze, które nam dzięki temu zostaną, zasilą ponownie naszą domową kasę.

Jeśli zamierzasz wymienić telewizor. Chcesz wreszcie mieć suszarkę albo zmywarkę, ale potrzeba nie jest nagląca, warto poczekać właśnie na przeceny z okazji Czarnego Piątku.

Jest to też idealna okazja do wymiany garderoby oraz zakupu kosmetyków oraz innych praktycznych rzeczy. Podchodzę do tego zawsze rozsądnie. Staram się nie kierować emocjami, ale mam przygotowaną listę rzeczy, które chcę sprawdzić. Mam też zapisane wcześniejsze ceny, by potem móc je porównać. Warto też mieć na ten czas odłożoną jakąś sumę pieniędzy, która nam pozwoli na zakupy. Wtedy, gdy wiem, że oferta jest atrakcyjna, korzystam z niej i kupuję po prostu taniej niż w inny dzień roku.

Dużo ofert na Black Friday można znaleźć na https://allegro.pl/strefaokazji/black-friday

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły