Biegunka u niemowlaka

Kategoria: Parenting
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-01-22 / Aktualizacja: 2018-11-29

Najprościej rzecz ujmując, kupka dziecka związana jest bezpośrednio z tym co Ty jesz. Karmiąc piersią dziecko przekazujesz mu to co sama jesz. Jeśli kupka okaże się luźna nie jest to zbytnim kłopotem. Gorzej gdyby dziecko miało problem z oddaniem kału. Małe dzieci mogą również robić kupkę parę razy w ciągu dnia i jest to całkowicie normalne. Warto tylko pamiętać aby dziecko piło oraz interesować się czy siusia tak często jak zwykle, by nie doszło do odwodnienia. Pamiętaj o tym, że dieta dziecka karmionego piersią jest płynna, dlatego kupki będą wodniste bo co miałoby je zagęścić? Jeśli jednak częstotliwość zacznie Cię przerażać i będzie opiewała w ilości nawet kilkunastu wypróżnień na dobę, skonsultuj się z lekarzem.

Biegunka u niemowlaka

Dieta matki karmiącej to temat rzeka. Dlatego warto na początku spisać wszystkie swoje pytania, wnioski i zastrzeżenia, a następnie udać się na konsultację, gdzie lekarz wszystko wyjaśni. Jednak mama karmiąca dziecko piersią powinna pamiętać o tym by jeść lekkostrawne dania i unikać produktów uczulających takich jak owoce z importu (pestycydy), orzechy, miód czy mleko.

Jeśli kupka dziecka oprócz tego, że jest rzadka nagle robi się wodnista, ma inny zapach i jest pienista czy pojawia się w niej krew, jest to oczywiście powód do wizyty u lekarza. Tak samo gdy zmienia się nastrój dziecka, robi się marudne, płacze i nie ma apetytu.

Podobne artykuły