13 lipca 2015

Biegunka i wzdęcia u dziecka – jak leczyć?

Biegunka u dziecka to spory problem dla rodziców i ogromny dyskomfort dla dziecka. Liczne odparzenia, nieprzyjemne uczucie, które temu towarzyszą jest dla dziecka często bardzo dokuczliwe. Jak leczyć biegunki i wzdęcia u dzieci? Oto kilka porad.

Węgiel lekarski jest naturalnym lekiem, który wiąże gazy i toksyny. Możemy też zastosować czarne jagody. Nie zapomnij o nawadnianiu dziecka, musi ono cały czas pić aby się nie odwodniło. U dziecka przychodzi to dużo szybciej niż u dorosłego. Odwodnienie dla niego może być bardzo niebezpieczne.

Prostym testem na odwodnienie jest uszczypnięcie skóry na dłoni. Jeśli organizm jest odwodniony skóra nie wraca do swojej poprzedniej formy.

Pamiętaj, że jeśli biegunka nie ustępuje, a do tego pojawi się gorączka czy wymioty to trzeba jak najszybciej skontaktować się pediatrą.

Domowa mikstura na biegunkę

Istnieje domowy przepis na miksturę z jagód i ziół, która hamuje biegunkę u dzieci. Jest ona w 100% naturalna i spokojnie można ją zastosować u dziecka.

Będziemy potrzebować 3 łyżki suszonych jagód, które wsypujemy do kubeczka. Potrzebujemy również suszonego rumianki i kminku, dodajemy taką samą ilość. Teraz łyżeczkę takiego suszu parzymy w szklance wrzątku i odstawiamy pod przykryciem do zaparzania przez 20 minut.

Zaletą tej mieszanki jest to, że mogą ją spożywać dzieci już od 6 miesiąca życia. Podajemy go po jednej łyżce do 5 razy dziennie podczas jedzenia.

Jak leczyć wzdęcia domowym sposobem

Wzdęcia to również duży problem. Ból brzuszka nie daje dziecku spać, a nam zarywa noc. Problem zdarza się często zwłaszcza teraz gdy maluchy jedzą więcej świeżych owoców. One jednak są trudne do strawienia, zwłaszcza dla ich delikatnego układu trawiennego.

Możemy przygotować domowy lek na wzdęcia dla dzieci. Wystarczy 20g nasion anyżu biedrzeńca, kopru włoskiego, odrobiny kminku i kolendry aby stworzyć napar, który podajemy dziecku dwa razy dziennie po jednej szklance.