Bezpieczna metoda na wybielenie zębów w domu

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-04-20

Chciałabyś cieszyć się białym pięknym uśmiechem? Doskonale wiem jak to jest gdy uśmiech nie pozwala cieszyć się pełnym sobą w towarzystwie. Wybielanie zębów w domu nie jest jednak takie trudne i niebezpieczne jakby mogło się wydawać – zarówno dla nas jak i naszego uzębienia.

Bez-nazwy-1

Zacznij od usunięcia kamienia nazębnego

Wybielanie zębów najlepiej zacząć od usuwania kamienia nazębnego. Bardzo szybko stają się o ton jaśniejsze już po jego usunięciu. Będziemy potrzebować szklankę wody i łupiny po orzechach. Skorupki rozbijamy na miazgę np. używając do tego moździerza i gotujemy w wodzie przez 20 minut. Gdy woda ostygnie zanurzamy w niej szczoteczkę do zębów i myjemy zęby dokładnie we wszystkich miejscach. Czynność tą powtarzamy trzy razy dziennie przez przynajmniej dwa tygodnie aby zobaczyć efekt. Musisz jednak pamiętać, że kamień może osadzać się ponownie i trzeba będzie kurację powtarzać, na szczęście są to naturalne środki, które nie zagrażają naszemu zdrowiu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Wybielanie zębów

Przechodzimy do wybielania zębów. Możemy je wykonać na kilka sposobów i znajdziemy w naszym domu kilka naturalnych składników, które pomogą nam wybielić swoje zęby.

Skórka z pomarańczy

Ma właściwości wybielające. Wystarczy codziennie nacierać nią zęby (oczywiście wewnętrzną stroną).

Sól

Wystarczy zmieszać sodę z solą jodowaną. Do łyżeczki sody dosypujemy szczyptę soli i wcieramy tą mieszankę w zęby za pomocą szczoteczki do zębów. Sól ściera kamień nazębny, ale również szkliwo dlatego tego sposobu nie powinniśmy stosować codziennie.

Woda utleniona

Ma właściwości wybielające i pomaga np. usunąć plamy z białej bluzki, ale równie dobrze sprawdza się podczas wybielania zębów. Wystarczy zamoczyć w niej patyczek higieniczny i wytrzeć nim zęby – nie dotykaj dziąseł!

 

Podobne artykuły