Bezpieczna metoda na wybielenie zębów w domu

Uroda Data publikacji: 20 kwietnia 2016

Chciałabyś cieszyć się białym pięknym uśmiechem? Doskonale wiem jak to jest gdy uśmiech nie pozwala cieszyć się pełnym sobą w towarzystwie. Wybielanie zębów w domu nie jest jednak takie trudne i niebezpieczne jakby mogło się wydawać – zarówno dla nas jak i naszego uzębienia.

Bez-nazwy-1

Zacznij od usunięcia kamienia nazębnego

Wybielanie zębów najlepiej zacząć od usuwania kamienia nazębnego. Bardzo szybko stają się o ton jaśniejsze już po jego usunięciu. Będziemy potrzebować szklankę wody i łupiny po orzechach. Skorupki rozbijamy na miazgę np. używając do tego moździerza i gotujemy w wodzie przez 20 minut. Gdy woda ostygnie zanurzamy w niej szczoteczkę do zębów i myjemy zęby dokładnie we wszystkich miejscach. Czynność tą powtarzamy trzy razy dziennie przez przynajmniej dwa tygodnie aby zobaczyć efekt. Musisz jednak pamiętać, że kamień może osadzać się ponownie i trzeba będzie kurację powtarzać, na szczęście są to naturalne środki, które nie zagrażają naszemu zdrowiu.

Wybielanie zębów

Przechodzimy do wybielania zębów. Możemy je wykonać na kilka sposobów i znajdziemy w naszym domu kilka naturalnych składników, które pomogą nam wybielić swoje zęby.

Skórka z pomarańczy

Ma właściwości wybielające. Wystarczy codziennie nacierać nią zęby (oczywiście wewnętrzną stroną).

Sól

Wystarczy zmieszać sodę z solą jodowaną. Do łyżeczki sody dosypujemy szczyptę soli i wcieramy tą mieszankę w zęby za pomocą szczoteczki do zębów. Sól ściera kamień nazębny, ale również szkliwo dlatego tego sposobu nie powinniśmy stosować codziennie.

Woda utleniona

Ma właściwości wybielające i pomaga np. usunąć plamy z białej bluzki, ale równie dobrze sprawdza się podczas wybielania zębów. Wystarczy zamoczyć w niej patyczek higieniczny i wytrzeć nim zęby – nie dotykaj dziąseł!

 

Podobne artykuły