Bardzo wysokie mandaty za NIEODŚNIEŻENIE SAMOCHODU!

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-11-23

Odśnieżanie samochodu nie należy do przyjemnych czynności. Musimy zrobić to rano, gdy śpieszymy się do pracy, a na dworze jest zimno. Może to kusić tym, aby jednak odgarnąć tylko śnieg na szybie i dojechać do biura, do którego nie ma daleko. Reszta śniegu przecież stopnieje w ciągu dnia.

Niestety nie jest to bezpiecznym zachowaniem. Jazda samochodem ośnieżonym zwiększa ryzyko wypadku na drodze. Dlatego powinniśmy zawsze przed ruszeniem usunąć z niego śnieg. Jeśli tego nie zrobimy, możemy narazić się na mandat. Zobowiązuje nas do tego artykuł 66. kodeksu drogowego.

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:  

Zaobserwuj nas na Facebooku

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;  

Kodeks drogowy – Prawo o ruchu drogowym

Nawet 3000 zł mandatu za nieodśnieżenie samochodu!

O dotkliwości takiej kary przekonał się ostatnio jeden z kierowców z Piły. 28-latek jechał samochodem, który był pokryty śniegiem. Zdążył tylko przetrzeć wycieraczką szybę przednią, bo się śpieszył. Za takie coś grozi mandat nawet w wysokości 3000 złotych! Według starego taryfikatora mandatów groziło nam za to maksymalnie 500 zł.

  • https://magazynauto.pl/wiadomosci/nie-odsniezyles-samochodu-licz-sie-z-mandatem-nawet-3000-zl,aid,2621

Podobne artykuły