Aloes – naturalny lek na skórę

Uroda Data publikacji: 13 lipca 2015 / Aktualizacja: 2017-05-08

Aloes to naturalny lek dla Twojej skóry. Dlatego warto jest go hodować w domu, tym bardziej, że to bardzo wdzięczna i prosta w utrzymaniu roślina. Jak go stosować? To proste.

Aloes jest znany ze swoich właściwości kojących. Doskonale łagodzi podrażnienia i można go stosować na skórę spaloną słońcem. Przyśpieszy również gojenie ran oraz złagodzi skutki użądleń owadów. Przynosi również ulgę przy odmrożeniach, które mogą nam się przytrafić zimą.

Jeśli masz trądzik, nakładaj na niego aloes aby skuteczniej go leczyć i zapobiegać jego występowaniu w przyszłości. Jeśli skóra Cię swędzi bo goją się na niej rany smaruj ją żelem aloesowym aby złagodzić nieprzyjemne doznania. Warto też wiedzieć, że jest on naturalnym filtrem UV, możesz więc stosować żel aloesowy, gdy nie masz pod ręką filtra przeciwsłonecznego.

Do czego jeszcze może przyda się aloes? Jego najlepszym dla mnie działaniem jest hamowanie procesu starzenia się skóry, więc po prostu zacznij go stosować w swojej codziennej pielęgnacji. Zwłaszcza warto smarować nim skórę szyi, dłoni oraz twarzy aby znak czasu nie był na niej tak widoczny.

Podobne artykuły