ABC gotowania – czyli jak obrać jajko na twardo aby się nie namęczyć?

Kuchnia Porady Data publikacji: 07 listopada 2016

egg-1374141_960_720

Obieranie jajka na twardo to prawie jak sztuka. Ile razy wkurzaliście się bo kawałki jajka odrywają się ze skorupką lub ta w ogóle nie chce odejść? Przeczytajcie ten artykuł, a już więcej nie będziecie mieli problemu z obraniem jajka na twardo.

Poczekaj, aż jajko wystygnie

Na pewno zauważyliście, że gorące jajko obiera się gorzej. W przypadku obierania jajek dobrze sprawdza się cierpliwość. Im dłużej poczekacie tym szybciej potem je obierzecie i to bez nerwów. Możesz zalać jajka zaraz po ugotowaniu zimną wodą aby obniżyć ich temperaturę. Wtedy będą obierać się lepiej.

Stare jajka obiera się lepiej

Warto też wiedzieć, że jajka, które są starsze łatwiej się obiera bo mają słabszą błonę. Na pewno zauważyliście ją pod skorupką. Więc do gotowania wybieraj najstarsze jajka jakie masz.

Soda nie pomaga

Na pewno słyszeliście o sposobie z sodą, octem czy solą. Tak naprawdę nie wiele pomagają. Soda za to może sprawić, że Wasze jajka będą brzydko pachniały.

Sprytny sposób na obieranie jajek

Jeśli chcesz szybko obrać jajka możesz wykorzystać jedną z ciekawych sztuczek. Zobaczycie ją na filmiku poniżej. Zacznijcie stosować ten trik, a na pewno ułatwi Wam obieranie jajek :)

Podobne artykuły