8kg w 4 tygodnie – formuła odchudzania bez ćwiczeń

Zdrowie Data publikacji: 05 stycznia 2018

Czy można w ten sposób schudnąć 8kg w 4 tygodnie? Jest to możliwe, ale tak naprawdę samo picie tego napoju nie wystarczy. Musicie ograniczyć kalorie i po prostu zachować dietę. Wtedy nawet bez ćwiczeń ten wynik powinien być osiągalny. Utrata wagi 2kg tygodniowo nie jest czymś bardzo trudnym do osiągnięcia, ale nie zalecamy na dłuższą metę odchudzać się w tym tempie.

Pomysłodawcą tej metody jest Dave Asprey. Nazywany jest „biohakerem” i stworzył założenia „diety kuloodpornej” a następnie opisał je w swoich książkach. Z wykształcenia jest specjalistą IT i taką też karierę prowadził. W 2013 roku założył firmę Bulletproof 360. Jego największym hitem jest właśnie Bulletproof Coffe czyli przepis który dzisiaj poznacie.

Składniki

  • 30g masłą
  • 2 łyżeczki kawy mielonej
  • 10ml oleju kokosowego
  • wrzątek

Przygotowanie

  1. Kawę zaparz w kubku
  2. Dodaj mleko, a na koniec olej kokosowy
  3. Wymieszaj wszystko
  4. Wypij do śniadania i rób tak codziennie

Do kawy możesz też stosować dodatki, które poprawiają jej smak. Może to być cynamon, wanilia lub kakao. Dzięki temu kawa będzie smaczniejsza bo trzeba przyznać, że jej smak jest dziwny, ale idzie się do niego przyzwyczaić.

Dlaczego to działa?

Kawa ta działa na wiele sposobów. Jest źródłem dobrych tłuszczy, które dodają nam energii i jednocześnie zmniejszają apetyt. Może to zawdzięczać również kofeinie. Jest to dobry pomysł dla osób, które i tak co rano piją kawę, a chcą jednocześnie schudnąć.

Tłuszcze wybrane do tej kawy też nie są przypadkowe bo jeśli nas czytacie to wiecie już na pewno, że są to kwasy tłuszczowe o średnich łańcuchach co sprawia, że pozyskanie z nich energii dla naszego organizmu jest dużo łatwiejsze. Wspomagają one jednocześnie transportować kofeinę do mózgu. Są jakby takim turbodoładowaniem w naszych żyłach, które pomaga szybciej ją rozprowadzić w krwi.

Kawa ta zawiera też wiele antyoksydantów, witaminy A, E, K oraz D i wcześniej wspomniane kwasy tłuszczowe omega-3 oraz CLA.

Jeśli chcesz przyśpieszyć efekty to wypij samą kawę na śniadanie. Zawiera ona ponad 400 kcal co jest wystarczającym zastrzykiem kalorycznym jak na śniadanie. Dzięki temu schudniesz jeszcze szybciej. Pamiętaj jednak by nie korzystać z tej terapii zbyt długo. Wszystko jest dobre, ale trzeba zachować umiar.

Źródło artykułu: http://www.nola.com/healthy-eating/2014/10/bulletproof_coffee_does_it_liv.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły