8 zastosowań skórki od banana jakich nie znałaś

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-12-10

Miniaturka-Facebook

Nabłyszczanie butów. Pocierając skórkę od banana o swoje buty niemalże natychmiast uzyskasz efekt połysku.

Składnik kompostu. Jeżeli posiadasz kompost, gdzie gromadzisz odpady organiczne, skórka od banana sprawdzi się idealnie jako jego składnik.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Zwabienie motyli do naszego ogrodu. Jeżeli chcesz, aby fala kolorowych motyli zalała twój ogród, rozmieść w nim kawałki skórki, słodycz tego owocu skutecznie je zwabi.

Oczyszczanie liści roślin. Aby to zrobić, wystarczy natrzeć liście roślin wewnętrzną stroną skórki, sprawi to, że liście będą piękne i czyste.

Oczyszczanie wody. Wiele badań wykazało, że skórka z banana wchłania toksyny w zanieczyszczonych rzekach, zwłaszcza toksyny pochodzące od metali ciężkich.

Wybielanie zębów. Nacieraj swoje zęby skórką od banana (wewnętrzną częścią), aby były bielsze.

Leczenie siniaków. Jeżeli należysz do tych osób, które przy każdej okazji nabawiają się siniaków, skórka od banana może ci pomóc. Wystarczy, że umieścisz skórkę na siniaku i pozwolisz żeby działała jej „magia”.

Nawilżanie. Możemy utrzeć skórkę od banana z połową ogórka i miąższem z mango. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na miejsca, które potrzebują nawilżenia i po pół godziny spłukujemy ciepłą wodą.

Podobne artykuły