8 sposobów na wykorzystanie płynu do mycia naczyń, na które byś nie wpadła!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-10-25

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Każda z nas ma go w swojej kuchni. Płyn do mycia naczyń to bohater naszego nowego artykułu. Okazuje się, że można go wykorzystać na wiele ciekawych sposobów, oprócz oczywistego mycia naczyń. Można go użyć m.in. do:

  1. Zadbania o własne włosy
  2. Sprzątania miejsc, na które byś nie wpadła
  3. Jako sposobu na owady

Zobaczcie wszystkie 8 sposobów na jego wykorzystanie :)

1. Odtykanie toalety

toilet-643650_1920

Masz problem z zatkaną toaletą? Świetnie do tego nada się płyn do mycia naczyń. Wystarczy wlać kubek płynu do mycia naczyń do muszli i odczekać 10 minut. Po tym czasie zalej wrzątkiem i spuść wodę aby odetkać toaletę.

2. Przetłuszczające się włosy

Raz na tydzień myj głowę wodą z naparstkiem płynu do mycia naczyń. Ten prosty domowy sposób sprawia, że włosy mają mniejszą tendencję do przetłuszczania się.

3. Kolor włosów

hair-1744959_960_720

Kolor włosów po farbowaniu nie wyszedł tak jak tego chciałaś? Szybki i bezpieczny sposób na pozbycie się nowego koloru to umycie głowy płynem do mycia naczyń. Myj aż do skutku.

4. Czyszczenie przyborów do makijażu

Jak często myjesz swoje przybory do makijażu? Gąbki, pędzle? To wszystko powinno być regularnie czyszczone. Aby to zrobić rozrób ciepłej wody z płynem do mycia naczyń i wszystko dokładnie umyj, a następnie wypłucz w czystej wodzie. Zabijesz bakterie, a do tego przyrządy będą wyglądać jak nowe.

5. Sposób na owady

2016-10-25_141206

Masz w domu nieproszonych gości? Mrówki, pchły, muchy i inne owady mogą zniknąć jeśli wykorzystasz do tego płyn do mycia naczyń. Jedną łyżkę płynu dodajemy do 200ml wody i mieszamy. Następnie taką mieszanką spryskujemy okna, futryny drzwi i miejsca gdzie widzieliśmy owady. Dobrze aby był to płyn o aromacie mięty lub cytryny.

6. Tłuste plamy

Płyn do mycia naczyń to genialny produkt na usuwanie tłustych plam. Rozcieńcz go z wodą i wyszczotkuj wszystkie powierzchnie, z którymi masz problem.

7. Idealne chłodziwo

plyn-do-naczyn-4

Przelej płyn do mycia naczyń do woreczka strunowego i dobrze zamknij. Zamroź go w zamrażarce. Teraz możesz użyć go do chłodzenia butelek z napojami czy bolących miejsc. Płyn do mycia naczyń znacznie dłużej pozostaje zimny niż zwykły lód wykonany z wody.

8. Plamy na ścianach

Plamy na ścianach z pisaków czy kredek dosyć dobrze schodzą jeśli do ich czyszczenia wykorzystamy płyn do mycia naczyń. Warto jednak sprawdzić, jak farba się zachowuje w kontakcie z tą substancją na jakiejś zasłoniętej powierzchni.

 

 

 

 

Podobne artykuły