8 produktów, które jedzone razem pomagają Ci chudnąć!

Zdrowie Data publikacji: 19 października 2017

Dzisiaj przedstawimy Wam 8 produktów, które warto ze sobą łączyć :) Dzięki temu możecie schudnąć. Oczywiście wyjaśnimy w jaki sposób. Zapraszamy do lektury!

Warzywa + jajka

Badania potwierdzają, że spożywanie gotowanych jajek z warzywami zwiększa absorpcję karotenoidów z innych pokarmów w nie bogatych, takich jak sałatka czy surowe warzywa.

Badanie: ajcn.nutrition.org

Kurczak + ostra papryka

Badania potwierdzają, że taka kombinacja pomaga w utracie tłuszczu w jamie brzusznej i jest dobrze tolerowana. Zażywanie kapsaicyny wiąże się ze wzrostem oksydacji tłuszczu. Badania wykonane na dwóch grupach ludzi, gdzie druga brała placebo wskazują powiązanie spożywania kapsaicyny i utraty masy ciała. Nie wykazano też niepożądanych objawów.

Badanie: ajcn.nutrition.org

Zielona herbata + sok z cytryny

Badania potwierdzają, że katechiny zawarte w zielonej herbacie są zdolne do oczyszczenia organizmu z toksyn i hamowania rozwoju komórek nowotworowych oraz wzmacniania odporności. Dołączenie do tego kwasu askorbinowego z soku z cytryny daje nam dodatkowe właściwości. Te dwie substancje świetnie ze sobą współgrają i pomagają nam w utracie wagi.

Badanie: sciencedaily.com

Tuńczyk + imbir

Badania potwierdzają aktywność przeciwutleniaczy zawartych w imbirze i działających na wolne rodniki. Do tego tuńczyk jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3. Pomagają one wraz z imbirem przyśpieszyć nasz metabolizm i wspomóc dietę.

Badanie: sciencedirect.com

Zdjęcie okładkowe: Designed by Freepik

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/8-product-combinations-thatll-help-you-lose-weight-334210/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły