8 powodów, przez które nie udaje nam się schudnąć

Zdrowie Data publikacji: 15 listopada 2016

2016-11-15_004049

Oprócz odpowiedniej diety podczas odchudzania jest istotnych również wiele innych rzeczy. Niestety o nich zapominamy i przez to efektów nie ma, albo są zbyt mało spektakularne i dietę porzucamy. Oto 8 powodów, przez które najczęściej nie udaje nam się schudnąć.

Gdy mamy do zrzucenia trochę kilogramów zaczynamy szukać metod – najlepiej szybkich i skutecznych. Wypróbowujemy wiele diet, które znajdziemy w Internecie. Przy tym wszystkim rzadko radzimy się specjalisty i przez to nie wiemy o podstawowych rzeczach i czynnikach mających kluczowe znaczenie podczas odchudzania.

1. Zapominamy o piciu wody

2016-11-15_005804

Każdy dietetyk, którego odwiedzisz zaleci Ci spożywanie 1,5l czystej wody. Jest ona niezwykle istotna podczas zdrowej diety. Przyśpiesza cyrkulację płynów w organizmie. Przyśpiesza metabolizm i oczyszcza go z toksyn. Pomaga również zmniejszyć apetyt.

2. Nie robimy ćwiczeń cardio

Ćwiczenia cardio niezwykle dobrze wpływają na utratę tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj nie wspomagamy swojej diety ćwiczeniami bo wymaga to od nas wysiłku, a chcielibyśmy aby efekty przychodziły szybko i bez ćwiczeń fizycznych, które zajmują czas i siły.

3. Przesadzamy z ilością

walnut-1213008_960_720

Zamieniamy niedobre produkty na lepsze, ale przeginamy z ich ilością. Często czytamy w Internecie nowe doniesienia, że orzechy, oliwa czy czekolada to zdrowe produkty, które pomagają schudnąć. Zaczynamy zajadać się nimi zamiast batonikami, ale powinno one również być spożywane w małych ilościach. Inaczej i tak utyjemy.

4. Wysypiaj się, ale nie śpij zbyt długo

8 godzin nieprzerwanego snu to podstawa podczas zdrowiej diety. Osoby z zaburzeniami snu mają również problem z metabolizmem, a to przekłada się na naszą dietę. Powoduje to uaktywnianie się hormonu głodu, który zaczyna nam doskwierać i jemy więcej niż trzeba oraz w porach, w których tego nie powinniśmy robić.

5. Praca siedząca

2016-11-15_005852

Pracujemy cały dzień przy biurku i nie wstajemy z miejsca. Czy to do Ciebie pasuje? Jeśli tak to źle. Skorzystaj z każdej chwili aby się przejść, rozgrzać, ruszyć z miejsca. Staraj się siedzieć tylko wtedy gdy musisz i rób sobie częste przerwy.

6. Problemy hormonalne

Nierozpoznane problemy z hormonami mogą być powodem, tego że nie chudniesz. Chociaż często to ignorujemy to są hormony, które wpływają na aktywność metabolizmu i odgrywają bardzo ważną rolę w utrzymaniu masy ciała. Mogą to być problemy z tarczycą, policystycznymi jajnikami czy opornością na insulinę.

7. Życie w stresie

2016-11-15_005928

Podczas pędu dzisiejszego świata nieustannie jesteśmy narażeni na stres. Stres natomiast jest bardzo dużym wrogiem odchudzania. Zwiększa poziom hormonu o nazwie kortyzol. Ten hormon ma wpływ na samopoczucie, ale też wzmaga apetyt i skłonność do jedzenia większej ilości kalorycznych produktów.

8. Słodkie napoje i alkohol

Alkohol zatrzymuje wodę w organizmie, a słodkie napoje to po prostu cukier. Spożywanie tych rzeczy na pewno nie ułatwi nam odchudzania. Zwróć uwagę, że napoje light mimo, że nie zawierają cukru mogą zawierać więcej kalorii niż ich „mniej zdrowe” odpowiedniki.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły