8 inspiracji na Bożonarodzeniowe dekoracje, które musisz zrobić!

Dekoracje DIY Data publikacji: 14 listopada 2016

1. Bożonarodzeniowy wieniec z wieszaka

Do jego wykonania będziemy potrzebować drucianego wieszaka – takiego jak najczęściej dostajemy z pralni chemicznej. Do tego trochę dodatków jak bombki, parę gałązek, szyszek i kiść jarzębiny. Sposób przygotowania jest banalny i zobaczycie go tutaj.

fot. hometalk.com

fot. hometalk.com

2. Śnieżki z gorącego kleju

Wyglądają po prostu genialnie i są banalnie proste w wykonaniu. Będziemy do tego potrzebować pistoletu na gorący klej oraz papieru do pieczenia lub innego śliskiego pergaminu, który jest cienki. Drukujemy sobie lub rysujemy śnieżynki na wzór. Podkładamy pod papier do pieczenia i odrysowujemy za pomocą gorącego kleju. Gdy wyschnie śnieżynkę możemy odkleić z pergaminu i gotowe :) Pełny instruktaż zobaczycie tutaj.

1_fotor_collage

fot. welivedhappilyeverafter.com

3. Gwiazda ze sznurka

Dekoracja jest bardzo prosta. Na deseczce pomalowanej na dowolny kolor, tak aby pasował do Waszego wnętrza zaznaczamy gwoździami kształt z wcześniej wydrukowanego szablonu. Między gwoździami przeplatamy sznurek tworzą bardzo fajną i prostą dekorację :)

fot. theprettyblog.com

fot. theprettyblog.com

4. Bałwanki ze świecącym nosem

Pomysł jest prosty i genialny :) Mam takie świeczki z Jysk. To jak podgrzewacze, tylko na baterię. Kosztowały niewiele. Tutaj za to zostały naprawdę świetnie wykorzystane, dlatego postanowiłam ten pomysł dodać.

fot. bloglovin.com

fot. bloglovin.com

5. Choinka na patyku

Wykonanie nie jest trudne. Potrzebujemy kawałka pieńka na podstawkę, patyka za łodygę i trochę filcu lub grubszego materiału. Z materiału wycinamy choinki – najlepiej z jakiegoś szablonu aby zawsze były takie same. Następnie zginamy materiał w połowie a wierzchołek smarujemy klejem na gorąco i przyklejamy do kijka. Tak obok siebie kilka kawałków materiału i choineczka gotowa :) Pełną instrukcję znajdziemy tutaj.

fot. littlehouseoffour.com

fot. littlehouseoffour.com

6. Świąteczne kartki z testerów koloru

Próbniki kolorów możesz wykorzystać do zrobienia bardzo ładnych kartek świątecznych. Mogą również stać jako ozdoba, albo choinki wycięte z próbników mogą wisieć na oknie :) Można je wykorzystać na wiele fajnych sposobów – kartki to tylko jeden z nich.

fot. snowmancrafts.co

fot. snowmancrafts.co

7. Renifery z korków od wina

Nie zgadniecie ile chcą za takiego na popularnym portalu gdzie sprzedaje się ręcznie robione rzeczy? Od 20 do 50 zł :) Przecież ich zrobienie jest tak genialnie proste :)

fot. diyprojects.com

fot. diyprojects.com

8. Śnieżna kula z kieliszka

Ostatnia już ozdoba, ale też prosta w wykonaniu. Wykorzystamy do tego kieliszek od wina. Wykonanie zobaczycie na zdjęciach poniżej :)

fot. archemon.com

fot. archemon.com

Podobne artykuły