75-latka straciła 28 tys. zł przez oszustwo na szczepionkę na COVID-19

Lifestyle Data publikacji: 12 listopada 2020

Miejcie się na baczności i ostrzeżcie swoich seniorów. Oszuści wykorzystują epidemię i starają się oszukać na szczepionkę na koronawirus. 75-letnia kobieta straciła w ten sposób 28 tys. złotych – donosi Gazeta.pl.

Jak wygląda oszustwo na szczepionkę na koronawirus?

Oszuści wykorzystali znany nam już bardzo dobrze mechanizm oszustwa na wnuczka. Skontaktowali się ze starszą kobietą, a następnie wyłudzili od niej pokaźną sumę pieniędzy na szczepionkę.

Kobieta pochodzi z Nowej Huty. Zadzwoniła do niej kobieta, która przedstawiła się jako jej wnuczka. Wpłynęła na emocje starszej kobiety informując, że jej mama (córka starszej kobiety) jest w szpitalu w ciężkim stanie z powodu zakażenia koronawirusem.

Jest możliwość wyleczenia jej, ale jest to drogie. Po pieniądze miał zgłosić się syn ordynatora i faktycznie jakiś mężczyzna przyszedł odebrać pieniądze, ale oczywiście nie był on synem ordynatora, a jednym z oszustów będących w zmowie. Kobieta straciła w ten sposób pieniądze.

Dlatego uważajcie na tego typu telefony. Ostrzeżcie swoich bliskich o próbie oszustwa. Zawsze starajcie się weryfikować informacje zanim podejmiecie decyzję. Po rozłączeniu się zadzwońcie na numer bliskiej osoby by sprawdzić czy to faktycznie była ona. Skontaktujcie się z innymi bliskimi, którzy mogą mieć z nią kontakt, a w razie potrzeby skonstatujcie się Szpitalem lub Policją.

Podobne artykuły