7 trików, które każdy kierowca powinien znać podczas zimy

Motoryzacja Porady Data publikacji: 21 grudnia 2016

1.Zamarznięte reflektory

Gdy rano wstajesz reflektory najczęściej są zamarznięte. Ich skrobanie odpada, ale możesz temu zapobiec. Wystarczy nałożyć na nie warstwę wosku samochodowego, dzięki czemu nawet przez kilka tygodni reflektory nie będą zamarzały.

2. Gdy zakopiesz się w śniegu

Gdy zakopiesz się w śniegu, a nie masz ze sobą piasku lub łopatki to weź dywanik z samochodu i podłóż go pod koło aby zwiększyć przyczepność.

3. Zamarznięte lusterka

Chcesz temu zapobiec? Problem może być szczególnie uciążliwy gdy nie masz podgrzewanych lusterek, a ich skrobanie jest niewygodne ze względu na kształt. Jeśli chcesz temu zapobiec to wystarczy na noc zakładać na lusterka woreczki do mrożenia jedzenia i szczelnie zawiązać.

4. Parująca szyba

Na zaparowaną szybę jest świetny sposób. Wystarczy wypełnić skarpetę ryżem labo kocim żwirkiem i pozostawić na kilka tygodni w samochodzie. Będzie działać jak pochłaniacz wilgoci. To ona osadza się na zimnej szybie, gdy jje nie będzie również nie będzie się osadzać.

5. Zamarznięte uszczelki w drzwiach

Często rano gdy wstajemy zdarza się, że uszczelki w samochodzie przymarzają do siebie i nie możemy otworzyć drzwi. Niestety silne ciągnięcie za klamkę mogłoby ją uszkodzić dlatego lepiej temu zapobiec. Wystarczy, że na uszczelki wokół drzwi nałożysz cienką warstwę wosku albo spryskasz je WD-40.

6. Sposób na zamarznięty zamek

Co gdy nie masz centralnego zamka albo musisz otworzyć samochód kluczykiem, ale zamek zamarzł? Najprościej jest spryskać klucz i zamek odmrażaczem do szyb albo jakimś alkoholem. Jeśli ich nie masz a palisz papierosy możesz spróbować podgrzać klucz zapalniczką i próbować w ten sposób rozmrozić zamek. Wieczorem spryskaj zamek WD-40 żeby sytuacja się nie powtórzyła.

7. Zamarznięta szyba

Wymieszaj ocet z wodą w stosunku 3:1 i przelej do butelki ze sprayem. Możesz tego roztworu używać zamiast odmrażacza do szyb, będzie dużo tańszy :)

Podobne artykuły