7 sposobów na wykorzystanie plastikowych butelek, które musisz znać!

Porady Data publikacji: 09 września 2016 / Aktualizacja: 2024-01-16

1. Opróżnianie butelki

Jeśli chcecie szybciej opróżnić butelkę z wody, wystarczy nią zakręcić. Wtedy zamiast 20 sekund zajmie Ci to 7.

2. Organizer

Odetnij dwie główki od butelek tuż przy nakrętce i sklej je ze sobą. Otrzymasz w ten sposób mały wodoodporny organizer np. na karty pamięci.

3. Sznurek

Robiąc takie proste urządzenie z nakrętek oraz nożyka do tapet zrobicie coś, dzięki czemu będziecie mogli zamienić butelki na sznurek. Zyskacie za darmo plastikowy mocny sznur, którym możecie obwiązać np. paczki do wysyłki czy drewno kominkowe. Jedna taka nitka wytrzyma spokojnie 10kg. Możecie też je łączyć, aby zwiększyć ich wytrzymałość.

4. Zamek do woreczków

Wystarczy odkręcić główkę tuż przy nakrętce. Teraz do woreczka wsypujemy np. ryż i przekładamy worek przez główkę butelki. Wywijamy na brzegi i zakręcamy nakrętką. Organizer gotowy :)

5. Statyw do telefonu

Możesz z butelki i dwóch nakrętek zrobić bardzo prosty statyw do telefonu dzięki, któremu nagrasz swoje pierwsze filmiki na YouTube.

6. Oddzielanie żółtka

Dzięki butelce też bardzo łatwo oddzielisz żółtko od białka. Wystarczy ścisnąć butelkę, przyłożyć do żółtka i powietrze zasysane przez butelkę wtoczy też żółtko do środka.

7. Lampa biwakowa

Z latarki na gumce i butelki o mlecznym kolorze zrobisz lampkę na biwak. Jak wykorzystać każdy z tych trików zobaczycie na filmiku poniżej. Znajdziecie tam też dodatkowe sposoby.

Podobne artykuły