30 listopada 2017

7 praktycznych trików dla kierowców, którym zima jest nie straszna!

Dzisiaj bez samochodu ciężko jest funkcjonować, ale korzystanie z niego zimą bywa prawdziwą udręką. Auto paruje w środku, szyby pokrywają się lodem. Pojawiają się problemy z odpaleniem samochodu. Dzisiaj podpowiemy Wam jak skutecznie poradzić sobie z autem podczas zimy.

1. Zamarznięte szyby

Możemy zrobić odmrażacz do szyb. Jego przygotowanie jest bardzo proste i wystarczy wymieszać ocet i wodę w proporcjach 3:1, a następnie rozpylić na szybie. Po chwili zamiast lodu będziemy mogli wycieraczkami ściągnąć wodę.

2. Zamarznięty zamek samochodowy

Taki sam odmrażacz możemy wstrzyknąć do zamka od auta gdy nie możemy go otworzyć. Może również podgrzać klucz od auta zapalniczką i umieścić w zamku aby rozpuścić lód. Następnym razem lepiej jednak zapobiegać i aby to zrobić wystarczy wtrysnąć do zamka trochę WD-40 co ochroni go przed zamarznięciem.

3. Nie otwieraj drzwi na siłę

Przymarznięte uszczelki to duży problem podczas zimy. Próbując otworzyć je siłą możesz bardzo łatwo je uszkodzić. Sprawdź czy nie da się wejść innymi drzwiami albo chociaż otworzyć okna z kluczyka żeby włączyć pojazd i trochę go rozgrzać.

Jak zapobiegać zamarzaniu uszczelek w aucie

Aby zapobiec temu wystarczy przed przyjściem mrozów posmarować uszczelki wazeliną techniczną albo spryskać WD-40. To zapobiegnie ich zamrożeniu.

4. Zaparowane szyby

Zapraszamy do tego artykułu gdzie temat został dużo bardziej zgłębiony. Najlepiej jest bowiem zapobiegać temu zjawisku. Kupiłam też ostatnio taką ściereczkę z trójkątną głowicą na teleskopowym kijku. Bardzo dobrze sprawdza się do czyszczenia szyby, nawet podczas niedużych prędkości. Jednak i tak zalecam się zatrzymać.

5. Zamarznięte lusterka

Chcesz uniknąć zamarzania lusterek? Wystarczy, że na noc założysz na nie szczelnie zamknięte foliowe torebki. Rano wystarczy je ściągnąć i można jechać. Również możesz do nich stosować odmrażacz do szyb, który zrobiliśmy wcześniej.

6. Zamarznięte reflektory

Zamarznięte światłą to duże niebezpieczeństwo na drodze. Nie doświetlają odpowiednio otoczenia, a do tego światło załamuje się w innych kierunkach niż przewidział to producent i może oślepiać innych kierowców. Ja stosuję na nie ten sam odmrażacz co do szyb.

7. Zakopanie się w śniegu

Gdy zakopiesz się w śniegu wyjmij z auta dywanik samochodowy i połóż go pod koła. To zwiększy tarcie i może pomóc Ci wydostać się z oblodzonej zaspy.