7 pokarmów, które przyśpieszają porost włosów

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-04-24

Chcesz przyśpieszyć porost włosów? Wprowadź do swojej diety produkty, które Ci w tym pomogą. Sprawią one, że włosy będą nie tylko rosły szybciej, ale będą również dużo zdrowsze :)

1. Łosoś

Kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w tłuszczu ryby wzmacniają mieszki włosów i stymulują jego wzrost. Badania pokazują, że spożywanie produktów, które są w nie bogate potrafią przyśpieszyć porost włosów. Ponadto łosoś zawiera witaminę B1 i żelazo, które również dbają o nasze włosy.

Zaobserwuj nas na Facebooku

2. Ostrygi

Ostrygi to kopalnia cynku, dzięki któremu włosy rosną szybciej i stają się błyszczące. Możesz je spróbować również zastąpić otrębami pszennymi lub wątróbką wołową. Te pokarmy też zawierają sporo cynku.

3. Kurczak

Kurczak jest bogatym źródłem białka zwierzęcego, które jest potrzebne do produkcji kreatywny. Niedobory białka prowadzą do wstrzymania rośnięcia włosów.

4. Jajka

Jajka zawierają mikroelementy niezbędne do wzrostu włosów takie jak białko czy biotyny. Biotyna jako dodatek do żywności jest zalecana również do powstrzymania wypadania włosów. Ponadto zwierają też leucynę i inne aminokwasy, których potrzebują nasze włosy.

5. Migdały

Migdały zawierają witaminę E, która aktywuje wzrost włosów i je wzmacnia. 15 migdałów zawiera 70% dziennego jej zapotrzebowania.

6. Nasiona dyni

Pestki dyni zawierają witaminy B1, B2, B3 i B4. Odpowiadają one za wzrost włosów i zachowanie zdrowia skóry głowy.

7. Soczewica

Soczewica jest niesamowitym źródłem żelaza, które jest jednym z najważniejszych stymulantów wzrostu naszych włosów. Miseczka zupy z soczewicy zawiera połowę dziennego zapotrzebowania na żelazo. Do tego znajdziemy w niej cynk i cholinę, która stymuluje dopływ krwi do głowy.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/7-foods-you-need-to-accelerate-hair-growth-329260/

Podobne artykuły