7 objawów, które wskazują, że Twoja wątroba jest chora!

Zdrowie Data publikacji: 08 listopada 2016

untitled-1

Objawy chorej wątroby są dosyć proste do rozpoznania. Jednak możemy je zrzucić na kondycję czy nawet pogodę tak naprawdę lekceważąc problem. Jeśli zauważycie je u siebie warto skonsultować się z lekarzem.

1. Żółtaczka objawem chorej wątroby

Skóra czy gałki oczne mogą przybierać żółtawy odcień za sprawą wysokiego stężenia bilirubiny. Może to bezpośrednio oznaczać problemy z wątrobą. W niektórych przypadkach nawet nowotworu.

2. Zwróć uwagę na kolor moczu

Kolor moczu może być objawem wielu chorób. Już o tym pisaliśmy i możesz zgłębić temat tutaj – warto o tym wiedzieć. Jeśli chodzi o wątrobę również może oznaczać problem zwłaszcza gdy jest ciemnopomarańczowy.

Co oznacza kolor Twojego moczu?

3. Problemy trawienne

Wymioty, problemy z bólem brzucha to częste objawy, które należą do pierwszych jeśli chodzi o zdrowie naszej wątroby.

4. Wahania wagi

belly-2473_960_720

Może to być objaw nowotworu i problemów z wątrobą. Jeśli brakuje żółci organizm nie trawi we właściwy sposób pokarmów i nie przyjmuje odpowiedniej ilości wartości odżywczych. Możesz nie czuć apetytu i Twoja waga zacznie zachowywać się w dziwny sposób.

5. Zatrzymywanie wody w organizmie

Woda w organizmie może zatrzymywać się z wielu powodów np. spożywania dużej ilości soli czy picia alkoholu. Jeśli jednak stan taki utrzymuje się przez długi czas i nie ma innych sprzyjających mu warunków to może oznaczać to problemy z wątrobą. Jak sprawdzić czy woda w organizmie się zatrzymuje? Najłatwiej chyba kupić sobie wagę, która po prostu wysyła impuls przez ciało i potrafi pokazać ile zawiera się w nim wody, tłuszczu itd.

6. Permanentne zmęczenie

girl-1064659_960_720

To kolejny objaw, który często bagatelizujemy. Jeśli jednak czujesz ciągłe zmęczenie, nie możesz się wyspać i nie masz na nic siły to również takie oznaki może dawać chora wątroba.

7. Swędzenie

Uczulenie, może czegoś dotknęłam? Albo po prostu mnie swędzi, kto by się tym przejmował?

To bardzo złe podejście. Jeśli skóra jest zaczerwieniona i swędzi to może oznaczać, że wątroba jest w kiepskim stanie, a organizm po prostu przestaje sobie radzić. Warto takimi objawami się zainteresować!

Źródło zdjęcia: http://lasaludi.info

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły