7 gotowych produktów, których powinnaś unikać za wszelką cenę!

Zdrowie Data publikacji: 21 października 2016

1. Sok owocowy

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Sok owocowy z kartoniku to dużo gorszy wybór niż świeże owoce. Nawet jeśli kupisz sprawdzony sok bez cukru to jeśli go wypijesz spożywasz duże ilości fruktozy. W owocach oczywiście też jest fruktoza, ale razem z błonnikiem. W sokach znajdziemy też wiele metanolu. Dlatego jeśli chcesz jeść zdrowo i odchudzasz się, soki wyciskaj sama lub jedz świeże owoce.

2. Woda butelkowana

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Ze wszystkich dostępnych napojów jest jednym z najzdrowszych, ale musimy pamiętać by unikać wody w butelkach BPA. Wody smakowe to już inny problem i ich stanowczo powinniśmy wystrzegać się tak samo jak napojów gazowanych. Mają dużo cukru, kalorii i pustych aromatów.

3. Popcorn z paczuszki do mikrofalówki

2016-10-21_154933

Chodzi dokładnie o ten konkretny popcorn. Po przygotowaniu traci wszelkie właściwości, a opakowanie zawiera kwas perflurooktaenowy, który może prowadzić do bezpłodności czy problemów związanymi z gospodarką hormonalną organizmu.

4. Płatki kukurydziane

breakfast-565270_960_720

Często dajemy je dzieciom na śniadanie, albo jemy je sami na diecie myśląc, że są zdrowe. Zawierają jednak syrop glukozowo-fruktozowy i kukurydzę GMO. Do tego cukier i sztuczne aromaty. Nie ma w nich nic zdrowego. Dlatego lepiej zamienić je na płatki owsiane. Zobaczcie jak je przygotować tutaj. Wystarczy 5 minut :)

Jak przygotować owsiankę błyskawiczną

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły