6 trików, które pozwolą Ci schudnąć, a nikt dotąd Ci o nich nie powiedział!

Zdrowie Data publikacji: 26 października 2017

Dieta to niełatwe wyzwanie. Często myślimy, że głównym celem jest po prostu zacząć jeść zdrowe potrawy, ale przyjęcie nowych nawyków żywieniowych jest bardzo trudne. Dzięki tym sześciu sztuczkom przejście na dietę będzie o wiele łatwiejsze, a ty schudniesz szybciej bez dodatkowych problemów!

1. Gdy jesz na mieście wybieraj najmniejsze danie

Poświęć trochę czasu nawet gdy jest to miejsce z niezdrowym jedzeniem typu fast-food. Zawsze wybierz najmniejsza porcję. Według najnowszych badań ludzie, którzy nie zamówią swojego głównego dania mają tendencję to jedzenia wszystkiego co znajduje się na stole, nawet gdy są już pełne. Staraj się wybrać najbardziej dietetyczne danie z całego menu.

2. Bądź optymistyczna

Podchodź optymistycznie do wszystkiego, zarówno spadków wagi jak i wzrostów. Straciłam pół kilo, to również fajnie, powoli ale do celu! Po spotkaniu z przyjaciółmi przytyłaś pół kilo? Nic się nie stało, ważne że dobrze się bawiłaś, a zaraz sobie to odbijesz. Optymistyczne podejście jest naprawdę ważne dla naszej diety, to w głowie wiele rzeczy się zaczyna i przez nią się kończą.

3. Jedzenie samemu jest lepsze niż jedzenie wspólnie

Gdy przechodzimy na dietę zwykle oczekujemy wsparcia od naszego otoczenia. Nie możemy jednak oczekiwać tego, że wszyscy nagle na nią przejdą. Do tego badania pokazują, że jedząc w grupie zwykle jemy więcej. Dlatego podczas diety jedzenie samemu jest po prostu lepsze dla osiągnięcia dobrych efektów.

Wytłumacz to wszystkim, powiedz w czym tkwi problem i skup się na swojej diecie. Nie da się siedzieć podczas obiadu jedząc pierś bez panierki z warzywami podczas gdy inni wcinają pizzę albo schabowe :) Oczywiście nie musisz zawsze jeść sama, część posiłków może być dostosowana do potrzeb wszystkich. To trochę aspołeczne zachowanie dlatego rzadko można tę radę od kogoś usłyszeć :)

4. Zaprzyjaźnij się z bananami

Banany na diecie zazwyczaj są odradzane. To owoce, które zawierają najwięcej kalorii i cukru. Dlatego też są one odradzane podczas odchudzania, ale kto powiedział, że musimy je jeść :)

Badania dowodzą, że takie owoce jak banany czy jabłka pomagają oszukać nasz mózg i będzie sądził, że je jemy podczas gdy tylko je powąchamy. Badanie przeprowadzono na 3000 osób, które wąchały te owoce gdy były głodne i w tym momencie apetyt spadał.

5. Niebieski to Twój nowy ulubiony kolor

Słyszeliście o  znaczeniu kolorów i pobudzaniu lub zmniejszaniu przez nie apetytu? Dlatego dużo restauracji ma użyty np. kolor pomarańczowy, który wzmaga apetyt. Nie znajdziemy za to wiele restauracji, których kolorem przewodnim jest niebieski, ten kolor zmniejsza apetyt.

6. Jedz przed lustrem

Ta rada może wydać Ci się głupia, ale ma potwierdzenie naukowe. Badania przeprowadzone na grupie osób w rożnym wieku potwierdzają, że podczas gdy jedzą one przed lustrem zwykle jadły mniej niż w innym wypadku.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/6-tricks-to-lose-weight-no-one-ever-told-you-about-306110/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły