6 trików, które pozwolą Ci łatwiej przetrwać zimę

Porady Data publikacji: 30 grudnia 2016

Dzisiaj mamy dla Was 6 porad, które ułatwią Wam przetrwanie zimy :) Naprawdę warto je zastosować.

1. Nieprzemakalne buty

Chcesz zrobić nieprzemakalne buty np. do odświeżania śniegu? Wystarczy, że weźmiesz jeden podgrzewacz i natrzesz nim buty. Następnie ustaw suszarkę na wysoką temperaturę i susz buty dopóki wosk nie wchłonie się w materiał. Teraz możesz polać buty wodą, a ta spłynie jak po kaczce.

2. Praca w śniegu

Jeśli idziesz pracować na zewnątrz to pod swoje zwykłe robocze rękawiczki załóż gumowe rękawiczki. Dzięki temu nie przemarzną Ci tak szybko dłonie. To bardzo dobry trik na zimowe prace ogrodowe czy inne roboty na powietrzu :)

3. Najprostszy odmrażacz do szyb

Wymieszaj jedną cześć octu i jedną część wody. To najprostszy odmrażacz do szyb, który możesz zrobić ze składników dostępnych w domu. Jeśli chcesz zrobić lepszy środek, który działa w mgnieniu oka wypróbuj ten przepis.

4. Sposób na parujące szyby w samochodzie

Sposób na zaparowane szyby w aucie jest bardzo prosty. Najpierw musimy sobie zdać sprawę z powodu występowania problemu. Oczywiście jest nim wilgoć w samochodzie, która skrapla się na zimnej powierzchni szyb. Przy dużych mrozach dodatkowo zamarza. Aby temu zapobiec trzeba pozbyć się wilgoci. Aby to zrobić wystarczy kupić pochłaniacz wilgoci do samochodu lub wypełnić skarpetkę ryżem lub żwirkiem dla kota, który pochłania wilgoć i umieścić na podszybiu lub pod fotelem.

5. Sposób na zamarznięte wycieraczki

Odegnij je na noc i umieść na nich stare skarpetki. Wycieraczki nie przymarzną podczas nocy do szyby oraz ich pióra nie zarosną lodem. Rano będą gotowe do użycia.

6. Włącz wentylator sufitowy jeśli go masz

fot. jpresby 

Jeśli masz wentylator sufitowy to podczas zimy również warto jest go włączyć. Uruchom go aby poruszał się zgodnie ze wskazówkami zegara. Ciepłe powietrze jest lżejsze i ulatuje do góry. Wentylator zepchnie je ponownie do Ciebie na niższe warstwy pomieszczenia i automatycznie zrobi się cieplej.

Podobne artykuły