6 sztuczek przydatnych dla każdego kierowcy. Jesteś nim? Musisz je poznać!

Motoryzacja Data publikacji: 31 grudnia 2016

Przygotowaliśmy dla Was sześć porad, które powinien znać każdy kierowca. Jeśli nim jesteś to zapraszamy do lektury. Na pewno przydadzą się w niejednej sytuacji :)

1. Usuwanie sierści

Jeśli jeździ z tobą Twój pupil to sierść trafia w najmniejsze zakamarki siedzeń. Aby ją usunąć wystarczy użyć zwykłej taśmy samoprzylepnej.

2. Usuwanie starych naklejek

Jeśli kupisz auto od kogoś i będą na nim idiotyczne naklejki to możesz z łatwością je usunąć po rozgrzaniu ich suszarką. Jeśli to nie zadziała posmaruj je majonezem albo spryskaj WD-40 i pozostaw na 2-3h. Po tym czasie odejdą bez trudu.

3. Organizery

Plastikowe organizery do szafek idealnie nadadzą się na siedzenia. Dzięki nim zabierzesz wiele rzeczy dla dziecka, które rozbawią je podczas jazdy. Zapobiegną również zniszczeniu siedzeń, które dziecko może kopać.

4. Sposób na zamarznięte zamki i drzwi

Płyn do dezynfekcji rąk może pomóc Ci otworzyć zamarznięte drzwi lub zamek. Dużo lepiej jest jednak wieczorem posmarować uszczelki WD-40 lub wazeliną, dzięki czemu w nocy nie zamarzną i nie zlepią się. Trochę WD-40 warto też wstrzyknąć w głąb zamka od drzwi jeśli używasz kluczyka.

5. Sposób na parujące szyby

Oprócz oczywiście żwirku dla kotów, o którym nie raz mówiliśmy możesz też wypolerować szyby od wewnątrz pianką do golenia. Najpierw je jednak umyj i dobrze osusz. To zapobiegnie parowaniu szyb, dzięki czemu można jechać bezpiecznie i od razu.

6. Usuwanie kurzu z kokpitu

Filtry do kawy idealnie zbierają kurz. Przetrzyj nimi pulpit samochodu i postaraj się wejść we wszystkie zakamarki.

Podobne artykuły