6 sposobów na pozbycie się pająków z domu – wypróbuj je, a nie zostanie ani jeden!

Porady Data publikacji: 19 października 2016

Na pewno zauważyliście, że w Waszych domach pojawiło się więcej pająków. Nic dziwnego – zbliża się zima, a one szukają ciepłego schronienia do przeczekania chłodnych dni. Jeśli nie lubisz pająków i chcesz je wypędzić ze swojego mieszkania to wykorzystaj tych 6 sposobów.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

1. Cytrusy

Pająki nie lubią cytrusowych aromatów. Jeśli widziałaś je w jakiś pomieszczeniach zrób słoiki z cytrusami jako odświeżacze powietrza. Dzięki temu odstraszysz pająki.

2. Zapach spalenizny

Pająki nie lubią zapachu spalenizny. Dlatego możesz zacząć używać kadzidełek aby je odstraszać.

3. Ocet

Nie znoszą również zapachu octu. Możesz przelać go do butelki z atomizerem i spryskać miejsca, w których widzisz pająki bądź pajęczyny.

4. Olejek miętowy

Jest to kolejny zapach znienawidzony przez pająki. Dodaj kilka kropelek olejku miętowego do świeczki, albo odświeżacza powietrza aby wypłoszyć pająki.

5. Orzechy

Wszystkie rodzaje orzechów wydzielają zapach odpędzający pająki. Orzechy włoskie, kasztany, które znajdziecie o tej porze roku mogą je odstraszać. Przygotujcie z nich aromatyczną miazgę i rozstawcie w pomieszczeniach na talerzykach.

6. Sok z cytryny

Sok z cytryny też może być skutecznym sposobem na pająki. Należy pokroić cytrynę i posmarować nią futryny okien czy drzwi tak by odstraszyć pająki z miejsc, przez które mogłyby dostać się do domu.

Podobne artykuły