6 produktów, które są niezdrowe dla Twojego serca!

Zdrowie Data publikacji: 12 września 2016

Jeśli chcesz dbać o swoje serce to powinnaś większą uwagę zwrócić na to co jesz. Dieta służąca Twojemu sercu wymaga wyeliminowania lub ograniczenia kilku rzeczy. Nie jest to jednak trudne, dlatego warto spróbować jeśli masz problemy z sercem lub jesteś w grupie ryzyka np. obciążenia genetyczne czy nadwaga.

2016-09-12_124216

Fast-food

Fast-foody to bogate źródło tłuszczy trans, które nie są produkowane w naszym organizmie. Tłuszcze proste są bardzo kaloryczne, a przy tym stanowią zagrożenie dla naszego serca i naczyń krwionośnych. Naukowcy potwierdzają, że jedzenie fastoodów regularnie, choćby raz w tygodniu zwiększa ryzyko choroby serca o 20 procent.

Słodycze

Tłuszcze trans to także ciasteczka i wszystkie podobne słodycze, które też powstają na bazie utwardzonych tłuszczy. Więc skoro zaczynamy unikać margaryny w kuchni to również konsekwentnie trzeba wyrzec się tych produktów. Do tego jest to oczywiście źródło cukru, który także nie służy zdrowiu naszego serca.

Margaryny

Powinnyśmy zrezygnować ze wszelkich margaryn, które są niczym innym jak tłuszczami nienasyconymi. Najgorsze są margaryny twarde do pieczenia, które powstają przez podniesienie ich temperatury topnienia. W tym procesie uwalniają się izomery trans  kwasów tłuszczowych, który kategorycznie należy unikać. Podnoszą one poziom złego cholesterolu i zmniejsza poziom tego dobrego czyli HDL.

Kawy rozpuszczalne

Gotowe kawy rozpuszczalne często mają np. śmietankę w proszku. To też źródło tłuszczy trans więc warto jest sprawdzać skład produktów, które kupujemy. Jeśli zobaczysz, że mają w składzie uwodorniony tłuszcz lub olej rośliny to ich nie kupuj.

Słodkie napoje

To coś co zabije nasze serce. Mają w sobie tak wiele tłuszczu, że po prostu szok :) To wszystkie zwiększa ryzyko chorób serca.

Czerwone mięso

Czerwone mięso, ale też boczek czy parówki to źródło tłuszczów nasyconych. Jedzenie tych produktów sprawia, że podnosimy ryzyko miażdżycy tętnic. Zwiększa też ryzyko choroby wieńcowej i zawału czy udaru serca. Nie musimy oczywiście całkowicie z nich rezygnować, ale warto je ograniczyć.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły