6 niskokalorycznych produktów, które możesz jeść bez obawy o wagę

Zdrowie Data publikacji: 17 lutego 2019

Aby schudnąć powinnyśmy ograniczyć ilość spożywanych kalorii. Wiele osób jednak robi to źle ograniczając porcje, a nie zwracając uwagi na to co jedzą. Nie musisz wcale być głodna, może jeść dużo więcej, jeśli skupisz się na tym co jesz. Dzisiaj przedstawimy Ci sześć produktów, które możesz jeść w każdej ilości bez obawy o swoją dietę.

1. Szparagi

Szparagi są pełne błonnika i wody. Jedzenie ich pomaga zmniejszyć wzdęcia. Są bardzo zdrowe i świetne na dietę. 100 g szparagów zawiera ok. 20 kcal. To powinno przekonać Cię do tego by szparagi stały się Twoim ulubionym warzywem :)

2. Arbuz

Nie tylko utrzymuje odpowiednie nawodnienie organizmu, ale też zawiera mało kalorii, a wypełniając żołądek sprawia, że czujemy się syci chociaż tak naprawdę wartość kaloryczna spożytego posiłku nie jest duża. Arbuz to jedynie 30 kcal w 100 g produktu.

3. Jagody

Jagody zawierają dużo przeciwutleniaczy. Jedzenie ich sprzyja utracie masy ciała, ponieważ związki, które w nich się znajdują zwiększają produkcję hormonu hamującego łaknienie. Dzięki temu możesz zjeść mniej i czuć się najedzona. Jeśli zjesz mniej to również bilans kaloryczny będzie mniejszy. 100 g jagód zawiera 51 kcal.

4. Seler naciowy

Seler jest bardzo blisko tego by powiedzieć, że nie ma kalorii. Niektórzy twierdzą wręcz, że energia potrzebna do jego strawienia przewyższa ilość kalorii, jakiej nam dostarcza. Zawiera też sporo wody, wiele składników odżywczych, witamin i minerałów. Można wykorzystać go do robienia przekąsek czy koktajli. 100 g selera naciowego zawiera 16 kcal.

5. Papryka

Papryka jest królową witaminy C, ma jej znacznie więcej niż cytryna! Do tego znajdziemy w niej błonnik i niewiele kalorii bo zaledwie 31 w 100 g. Dlatego jest to warzywo, które bez obaw możemy włączyć do posiłku i nie przejmować się jego ilością.

6. Ogórek

To ostatnie warzywo, które dzisiaj przytoczymy. Ogórek to w większości woda, dzięki temu pomaga utrzymać jej poziom w organizmie i zawiera niewiele kalorii. Pomaga nam się szybciej najeść, dzięki temu ograniczamy ilość spożytych kalorii. 100 g ogórka zawiera zaledwie 14 kcal czyli jeszcze mniej niż seler naciowy!

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły