6 domowych sposobów na mrówki

Porady Data publikacji: 17 maja 2016

Wiosna to czas, w którym mrówki chętnie wpadają do nas w odwiedziny. Wbrew naszemu niezadowoleniu bardzo ochoczo również się zadomawiają. Co zrobić aby je odstraszyć? Zobacz sześć skutecznych domowych sposobów na odstraszenie mrówek.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Cytryna

Cytryna to świetny odstraszacz mrówek. Wystarczy jedną cytrynę wycisnąć i dodać sok do pół litra wody. Wszystko przelewamy do butelki z atomizerem i spryskujemy miejsca, przez które mrówki mogą dostać się do domu. Mrówki uciekną daleko od was :)

Fusy po kawie

Mrówki nie lubią ich aromatu. Więc jeśli mrówki nawiedzają twój balon podrzuć fusami kwiaty na balkonie. Aromat odstraszy mrówki, a kwiaty będą miały dodatkowe i darmowy nawóz :)

Mięta

mieta

Mięta to świetny odstraszacz mrówek. Posadź ją w doniczkach na parapecie aby odstraszyć te małe wszędobylskie mrówki :) Możesz też w wodzie rozcieńczyć olejek miętowy i spryskiwać nim miejsca, gdzie widziałaś mrówki.

Ocet jabłkowy

Aromat octu jabłkowego jest dla mrówek nie do zniesienia. Na pewno gdy go poczują wybiorą inny dom. Należy wymieszać pół szklanki octu z połową szklanki wody i przelać do butelki z atomizerem. Spryskujemy ściany, parapety wokół okien. Próg przy drzwiach i cieszymy się brakiem mrówek.

Cukier z sodą oczyszczoną

Uwaga-na-cukier-obrazek_duzy_4032220

Mrówki uwielbiają cukier. Na pewno je skusi i dobrze, bo to naprawdę sprytna pułapka. Wymieszajcie łyżkę cukru z łyżką sody oczyszczonej. Wysypcie w miejscu gdzie widzieliście mrówki, a one po dobraniu się do przysmaku zdechną.

Mąka kukurydziana

To jedyny składnik, które potrzebujemy. Po prostu rozsypujemy ją w w kilku miejscach. Możesz wysypać ją w ogrodzie, dookoła domu czy przy oknach. Będzie odstraszać mrówki.

Podobne artykuły