5 zimowych porad dla kierowców

Zima to ciężki okres dla każdego kierowcy. Nikt nie lubi się zmagać z problemami jakie przynosi dla zmotoryzowanych. Ale można choć trochę ułatwić sobie życie znając te triki. Zapraszamy do lektury :)

Miniatura

Sposób na zamarznięte drzwi

Pewnie mieliście sytuacje, że próbowaliście otworzyć rano drzwi od auta, a one ani drgnęły. Wystarczy co jakiś czas przesmarować uszczelki wazeliną, a mamy pewność, że nie przymarzną.

Sposób na zamarznięty zamek

Jeśli nie masz zamka centralnego, albo się zepsuł a tradycyjny zamek zamarzł to jest na to dobry sposób. Weź żel do dezynfekcji dłoni i posmaruj nim klucz, włóż do zamka i odczekaj chwilę.

Zabezpieczenie szyby

Jeśli masz dosyć porannego skrobania szyb to wystarczy je zabezpieczyć. Zrób roztwór z dwóch szklanek octu i pół szklanki wody destylowanej. Przecieraj nim szyby, a w nocy one nie zamarzną. Możesz też za szybę włożyć karton albo matę, która zapobiegnie zamarznięciu. Jeśli szyby zamarzają w środku znaczy, że w aucie panuje zbyt duża wilgotność. Nasyp do skarpetki ryżu i umieść ją pod fotelem. Będzie działać jak pochłaniacz wilgoci.

Sposób na zamarznięte lusterka

To uciążliwe gdy nic nie widać. Nie użyjemy wycieraczek, ogranie wnętrza też niewiele da w przypadku lusterek. To chyba najbardziej irytująca część auta, która może zmarznąć. Ale wystarczy, że na noc założysz na nie plastikowy worek, a rano bez problemu będziesz mogła jechać :)

Sposób na parujące szyby

Zimą szyby w samochodzie często parują. Wystarczy posmarować i od wewnątrz pianką do golenia i dobrze wypolerować. Przestaną parować :)

 

Skomentuj

5 zimowych porad dla kierowców