5 zimowych porad dla kierowców

Motoryzacja Porady Data publikacji: 16 grudnia 2015 / Aktualizacja: 2021-12-19

Zima to ciężki okres dla każdego kierowcy. Nikt nie lubi się zmagać z problemami jakie przynosi dla zmotoryzowanych. Ale można choć trochę ułatwić sobie życie znając te triki. Zapraszamy do lektury :)

Sposób na zamarznięte drzwi

Mieliście kiedyś sytuację, że próbowaliście otworzyć rano drzwi od auta, a one ani drgnęły? Wystarczy co jakiś czas przesmarować uszczelki wazeliną, a mamy pewność, że nie przymarzną.

Sposób na zamarznięty zamek

Jeśli nie masz zamka centralnego i tradycyjny zamek zamarzł, to jest na to dobry sposób. Weź żel do dezynfekcji dłoni i posmaruj nim klucz. Włóż go zamka i odczekaj chwilę. Alkohol rozpuści lód, a Ty otworzysz drzwi samochodu.

Zabezpieczenie szyby

Jeśli masz dosyć porannego skrobania szyb, to wystarczy je zabezpieczyć. Zrób roztwór z dwóch szklanek octu i pół szklanki wody destylowanej. 

Przetrzyj nim szyby, a w nocy niw zamarzną. Możesz też za szybę włożyć karton albo matę, która zapobiegnie zamarznięciu. 

Jeśli szyby zamarzają w środku znaczy, że w aucie panuje zbyt duża wilgotność. Nasyp do skarpetki ryżu i umieść ją pod fotelem. Będzie działać jak pochłaniacz wilgoci.

Sposób na zamarznięte lusterka

Jeśli chcesz rano szybko odjechać i nie martwić się widocznością w lusterkach rano, musisz wypróbować ten trik. Przygotuj foliowe reklamówki i trzymaj je w samochodzie. Gdy już wiesz, że w ciągu dnia nie będziesz już nigdzie jechać, wtedy nałóż reklamówki na lusterka i zabezpiecz sznurkiem lub gumką recepturką. 

Sposób na parujące szyby

Zimą szyby w samochodzie często parują. Wystarczy posmarować i od wewnątrz pianką do golenia i dobrze wypolerować. Dzięki temu przestaną parować. 

Podobne artykuły