5 zastosowań wody utlenionej, o których nie wiedziałaś

Porady Data publikacji: 11 grudnia 2015

Woda utleniona jest przydatna nie tylko przy oczyszczaniu ran. Zobacz 5 zastosowań wody utlenionej, o których nie wiedziałaś :)

Miniaturka-Facebook

Wybielanie ubrań

Woda utleniona idealnie nadaje się do wybielenia ubrań. Zamocz białe pranie w wodzie z dodatkiem buteleczki wody utlenionej. Pozostaw na parę godzin i normalnie wypierz. Za pomocą wody utlenionej też z łatwością usuniesz plamy z krwi.

Grzybica stóp

Jeśli zauważysz u siebie zmiany grzybiczne na stopach czy paznokciach woda utleniona pomoże Ci. Wystarczy wymieszać ją z wodą i moczyć przed spaniem w niej nogi.

Wybielanie zębów

Za pomocą wody utlenionej wybielisz zęby. Jak to zrobić? Użyj jej jako płynu do płukania ust. Po pewnym czasie zobaczysz różnicę :)

Przebarwienie na skórze

Jeśli masz przebarwienia na skórze, których chciałabyś się pozbyć to wystarczy, że zaczniesz nasączać wacik i będziesz codziennie przykładać go do przebarwionego miejsca przynajmniej na pół godziny. Po dwóch tygodniach zobaczysz już efekt.

Rozjaśnianie włosów

Jeśli chcesz rozjaśnić włosy wymieszaj wodę utlenioną ze zwykłą wodą w proporcjach 1:1. Wodę przelej do atomizera i po myciu włosów spryskaj je mieszanką.

 

Podobne artykuły