5 zastosowań wody utlenionej, które musisz znać!

Porady Data publikacji: 19 stycznia 2016

Miniaturka-Facebook

Woda utleniona na ból zęba

e84b1a8022901a41c1c62416df89c026

Jeśli doskwiera Ci silny ból zęba, a nie możesz łyknąć więcej środków przeciwbólowych to możesz spróbować wody utlenionej. Woda utleniona nie działa przeciwbólowo – nie jest lekiem. Jednak działa antywirusowo, przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie. Dlatego możesz spróbować wypłukać usta wodą utlenioną podczas bólu zęba.

Dezynfekowanie szczoteczki do zębów wodą utlenioną

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, woda utleniona ma działania przeciwgrzybiczne i antywirusowe, dlatego idealnie nadaje się do tego by za jej pomocą raz na jakiś czas dezynfekować szczoteczki. Wystarczy zamoczyć je w szklance z wodą utlenioną na kwadrans.

Likwidacja roztoczy wodą utlenioną

Wystarczy zmieszać wodę utlenioną ze zwykłą wodą albo gliceryną – która idealnie nadaje się do sprzątania kurzy. I za pomocą takiej mieszanki wycierać wszystkie miejsca z kurzu. Do tego mieszanka z wodą i wodą utlenioną może służyć do spryskiwania np. zasłon aby zabić roztocza.

Sposób na grzybicę stóp

a962a32c62277541af3a006d480e81ab

Dzięki właściwościom przeciwgrzybicznym woda utleniona jest świetnym remedium na grzybicę stóp i paznokci. Wystarczy wymieszać ją z ciepłą wodą, najlepiej w proporcjach 50:50 i moczyć w niej stopy.

Woda utleniona jako wybielacz

Jeśli nie masz wybielacza a chcesz usunąć plamy z tkanin (zwłaszcza plamy z krwi schodzą łatwo) możesz użyć do tego wody utlenionej. Wystarczy pół szklanki wody utlenionej dodać do prania.

Podobne artykuły