5 zastosowań sody oczyszczonej, które musisz sprawdzić

Porady Data publikacji: 03 sierpnia 2016

2016-08-03_142927

Soda oczyszczona to naprawdę sprytny produkt. Można go wykorzystać do ogromnej liczby rzeczy. Nie tylko do gotowania, ale np. przy sprzątaniu czy pielęgnacji naszej urody. Tym razem przedstawimy Wam 5 sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej, które warto wypróbować.

1. Ból brzucha

Jeśli masz problem z bólem brzucha to soda ma ciekawe działanie. Potrafi neutralizować kwasy, które są przyczyną np. zgagi. Jeśli masz taki problem weź filiżankę ciepłej wody i rozpuść w niej łyżeczkę sody, a następnie wypij tę miksturę. Problem zniknie!

2. Odciski

Chcesz usunąć odciski? Wymieszaj łyżkę sody oczyszczonej z ciepłą wodą w taki sposób, aby powstałą z tego dosyć gęsta pasta. Nakładamy ją na odciski i pozostawiamy do wyschnięcia. Potem możemy ją usunąć. Robimy tak przez kilka dni dwa razy dziennie, a odcisk sam odpadnie zupełnie bezboleśnie.

3. Usuwanie przebarwień po lakierze na paznokciach

Jeśli masz problem z przebarwieniami po lakierze, które zostały na paznokciach to z pomocą przyjdzie Ci soda oczyszczona. Wystarczy wymieszać 1/2 szklanki wody z łyżkę sody oczyszczonej i jedną łyżeczką wody utlenionej. następnie taki specyfik nakładamy na paznokcie np. wacikami i spłukujemy po dwóch minutach. Kurację możesz powtarzać co dwa miesiące.

4. Oparzenia słoneczne

Jeśli spieczesz się podczas opalania to nic nie działa tak dobrze jak soda oczyszczona. Wystarczy zrobić sobie kąpiel i wsypać do wody pół szklanki sody oczyszczonej. Ulga przychodzi natychmiastowo :)

5. Dezodorant

Chcesz zrobić sobie skuteczny dezodorant do treningów, który jest naturalny ? Wystarczy wymieszać sodę z wodą i wetrzeć ją pod pachy czy w stopy przed treningiem aby ograniczyć pocenie się i powstawanie brzydkiego zapachu.

 

Podobne artykuły